Facebook Pixel

«Укренерго» подала заявку на статус члена-спостерігача в ENTSO-E

НЕК «Укренерго» подала заявку на отримання статусу члена-спостерігача (observer-membership) до ENTSO-E, що стало можливо після сертифікації компанії як оператора системи передавання європейського зразка за моделлю ISO.

«Набуття статусу члена-спостерігача в ENTSO-E — це крок до постійного членства компанії в ENTSO-E, а відповідно і до повноцінної інтеграції України в європейський електроенергетичний простір», — повідомили в «Укренерго».

Як повідомляється, статус члена-спостерігача дасть Укренерго можливості, які сприятимуть інтеграції ОЕС України в енергосистему континентальної Європи у 2023 році. Компанія ще до переходу на паралельну роботу з європейською енергосистемою може стати причетною до внутрішніх процесів ENTSO-E.

Telegram Logo

«Зокрема, статус члена-спостерігача в ENTSO-E дозволяє брати участь у засіданнях регіональної групи ENTSO-E «Континентальна Європа», — уточнили в «Укренерго».

Також представники компанії зможуть увійти до робочих та експертних груп ENTSO-E. Отже, «Укренерго» отримає доступ до рішення питань розвитку ринку електроенергії, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, інтеграції ВДЕ та багатьох інших.

Також фахівці «Укренерго» зможуть отримати доступ до інформаційних платформ та інших інструментів, якими користуються оператори систем передавання ENTSO-E.

«Серед них — платформи обміну даними в режимі реального часу, системи, що дають змогу швидко реагувати на зміни в умовах роботи мережі, ефективно проводити оперативне планування та інше», — пояснили в «Укренерго».

Рішення про надання НЕК «Укренерго» статусу члена-спостерігача має бути ухвалене на засіданні Асамблеї ENTSO-E.

Коментарі

Всі новини