Facebook Pixel

«Укренерго» впритул наблизилося до об'єднання з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E

Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький. Скріншот: youtube.com

Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький. Скріншот: youtube.com

Україна виконала майже всі технічні заходи щодо інтеграції енергосистеми з європейською та виходить на фінальну стадію підготовки до об'єднання з ENTSO-E.

«Консорціум системних операторів ENTSO-E надав попередній позитивний технічний звіт про готовність української енергосистеми до синхронізації, який ми презентуємо для широкої публіки в грудні», — повідомляє НЕК «Укренерго».

Попереду очікується останній тест у реальному часі – робота української енергосистеми в ізольованому режимі від Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Telegram Logo

Він проходитиме у два етапи: один у зимовий період, а другий – у літній.

За словами голови правління «Укренерго» Володимира Кудрицького, після проходження двох тестів системний оператор розпочне переговори з ENTSO-E щодо початку пробної синхронної роботи. Фактично це означає об'єднання мереж, але без комерційних перетікань, без забезпечення імпорту та експорту.

Об'єднання України та Молдови із найбільшою у світі мережею континентальної Європи відкриває величезні можливості для всіх учасників.

«Ставши єдиною енергосистемою, вони підтримуватимуть енергопостачання одне одного і відкриють можливості енергообміну між Україною та континентальною Європою, який стане безпечнішим», — зазначив голова правління ENTSO-E Йоахім Ванхетта.

Для проходження тесту потрібно провести переналаштування деяких пристроїв на теплових, гідро та, ймовірно, атомних електростанціях. Це триватиме кілька місяців. «Укренерго» вже провела всі необхідні заходи для безпечного від'єднання від ОЕС РФ та Республіки Білорусь.

«Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК належить державі.

Коментарі

Всі новини