Facebook Pixel

Білорусь припинить постачання електроенергії в Україну з 18 листопада — Міненерго

Білорусь припинить постачання електроенергії в Україну з 18 листопада. Фото: facebook/DPLP

Білорусь припинить постачання електроенергії в Україну з 18 листопада. Фото: facebook/DPLP

Білорусь припинить нещодавно відновлене в рамках контрактних відносин постачання електроенергії до України з 18 листопада.

Постачання електроенергії в Україну буде припинено відповідно до встановленого порядку взаємодії в рамках контрактних відносин, передає повідомлення пресслужби Міненерго агентство Belta.

«Можливість подальшого здійснення постачання електроенергії в Україну розглядатиметься білоруською стороною з огляду на технічні можливості», — йдеться в повідомленні білоруського Міненерго.

Telegram Logo

Зазначимо, що в першій половині дня 17 листопада Міненерго Білорусі повідомило про відключення енергоблоку №1 БілАЕС від мережі через спрацювання системи автоматичного захисту.

Як повідомлялося, 6 листопада Білорусь відновила комерційне постачання електроенергії до української енергосистеми. Міненерго повідомляло, що, відповідно до підписаного контракту, постачання здійснюватиметься впродовж листопада.

Як стверджує ексглава Міністерства енергетики України Ольга Буславець, зупинення першого енергоблоку БілАЕС вплинуло на постачання електроенергії до країни з Білорусі.

«Унаслідок цього імпорт електроенергії наразі де-факто зменшився з 415 МВт до 200-300 МВт. Планові показники на завтра й післязавтра дорівнюють нулю», — повідомила вона.

За її словами, за наявних погодних умов ця втрата суттєво не вплине на енергобаланс України.

За даними сайту ENTSO-E, на середу заплановано імпорт із Білорусі 415 МВт щогодини. Наразі на моніторингу імпорту-експорту НЕК «Укренерго» на її сайті зберігається показник імпорту з Білорусі 415 МВт.

Коментарі

Всі новини