У найближчі 10 років Україна збереже вугільні ТЕС для покриття базового і напівпікового навантаження в енергосистемі країни.
Про це 1 квітня заявив директор з управління ОЕС України — головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко, передає expro.
«Ми припускаємо, що в найближчі 10 років буде збережена теплова генерація в енергосистемі в частині базового і напівпікового навантаження. На жаль, зробити систему, яка буде покрита «зеленою» генерацією та атомною генерацією, не створює викидів, не можливо», — сказав він.
За його словами, відновлювальна генерація не може забезпечити достатнього виробництва електроенергії в періоди пікового навантаження. Наприклад, за низьких температур взимку.

За його даними, цієї зими в деякі години пікового навантаження генерація з ВДЕ забезпечувала мізерні 1 млн кВт•год при споживанні в енергосистемі на рівні 500 млн кВт•год. Це менш 0,2% від усього обсягу споживання.
Він уточнив, що потужність ТЕС буде затребувана на рівні 12 ГВт. «Потрібно зберігати близько 12 ГВт потужності на теплових електростанціях», — додав Зайченко.

Водночас викликом для теплової генерації є виконання Національного плану зі скорочення викидів. Згідно з цим планом під час опалювального періоду 2022-2023 рр. будуть втрачені деякі потужності ТЕС, тому що вони не відповідають встановленій кількості викидів.
Це може призвести до збільшення частки імпорту електроенергії.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю