Facebook Pixel

Україна збереже вугільні ТЕС, «зелена» енергетика не здатна до постійної генерації — «Укренерго»

У найближчі 10 років Україна збереже вугільні ТЕС для покриття базового і напівпікового навантаження в енергосистемі країни.

Про це 1 квітня заявив директор з управління ОЕС України — головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко, передає expro.

«Ми припускаємо, що в найближчі 10 років буде збережена теплова генерація в енергосистемі в частині базового і напівпікового навантаження. На жаль, зробити систему, яка буде покрита «зеленою» генерацією та атомною генерацією, не створює викидів, не можливо», — сказав він.

Telegram Logo

За його словами, відновлювальна генерація не може забезпечити достатнього виробництва електроенергії в періоди пікового навантаження. Наприклад, за низьких температур взимку.

За його даними, цієї зими в деякі години пікового навантаження генерація з ВДЕ забезпечувала мізерні 1 млн кВт•год при споживанні в енергосистемі на рівні 500 млн кВт•год. Це менш 0,2% від усього обсягу споживання.

Він уточнив, що потужність ТЕС буде затребувана на рівні 12 ГВт. «Потрібно зберігати близько 12 ГВт потужності на теплових електростанціях», — додав Зайченко.

Водночас викликом для теплової генерації є виконання Національного плану зі скорочення викидів. Згідно з цим планом під час опалювального періоду 2022-2023 рр. будуть втрачені деякі потужності ТЕС, тому що вони не відповідають встановленій кількості викидів.

Це може призвести до збільшення частки імпорту електроенергії.

Коментарі

Всі новини