Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Укренерго» набув статусу оператора системи передачі європейського зразка. Що це означає для енергетиків

НКРЕКУ сертифікувало НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі (ОСП) європейського зразка за моделлю ISO.

"Історична подія. Саме сьогодні, 17 грудня, НКРЕКУ сертифікувало НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі європейського зразка за моделлю ISO. Секретаріат Енергетичного співтовариства підтвердив відповідність цього рішення Третьому енергопакету ЄС», – повідомили у компанії.

В «Укренерго» пояснюють, що сертифікацію ОСП передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» та Директивою ЄС 2009/72/EC3. Сертифікація є обов'язковою для імплементації в українське законодавство. Цей статус також відкриває прямий шлях до офіційного членства Укренерго в організації ENTSO-E, що об'єднує 42 оператори системи передачі з 35 країн Європи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
268265418-4821400774587315-7796350394491924077-n.jpg

Чому сертифікація важлива

Це обов'язкова умова для інтеграції до ENTSO-E. Проходження сертифікації дозволить значно прискорити цей процес: «Укренерго» зможе одразу подати заявку на асоційоване членство в ENTSO-E, отримати доступ до багатьох платформ та програмних продуктів ENTSO-E, прискорити підготовку для інтеграції ринків.

«Уже найближчим часом від «Укренерго» буде подано заявку на набуття статусу члена-спостерігача (observer-membership) в ENTSO-E», — зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Такий статус відкриває перед Укренерго такі перспективи:

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • брати участь у засіданнях Регіональної Групи ENTSO-E «Континентальна Європа»;
  • представники «Укренерго» зможуть увійти до робочих та експертних груп ENTSO-E, з питань розвитку ринку електроенергії, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, інтеграції ВДЕ та багатьох інших.

«Це означає, що для «Укренерго» ще до переходу на паралельну роботу з європейською мережею відкриється можливість стати причетним до формування внутрішніх політик ENTSO-E», — зазначив Кудрицький.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі», що відкриє шлях до інтеграції української енергосистеми до ENTSO-E.

«Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних та міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК належить державі.

Коментарі

Всі новини