Facebook Pixel

Паливна криза підтвердила, що не можна ігнорувати чи обманювати економіку – думка

Криза з паливом в Україні, від якої українці страждали понад два місяці, і яку штучно створили чиновники, нарешті зійшов нанівець. Підприємці поступово збільшили пропозицію на ринку, тому дефіцит та черги зникли, а ціни почали знижуватися. Закони економіки працюють, написав у фейсбуці співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк.

Підприємець вважає, що обов'язково слід проаналізувати помилки чиновників, щоб вони не повторювалися. Він назвав три такі помилки у паливній кризі.

Помилка 1. Уряд почав регулювати та обмежувати ціни, не розуміючи, що ціна сама є найкращим регулятором. Якщо знижується пропозиція, то зростає ціна. Для заробітку підприємці направляють ресурси, інвестиції у цей напрямок. Пропозиція зростає, ціни падають. Але поки чиновники тримали ціни нижче за ринкові, дефіцит тривав. Тобто все, що вони досягли регулювання цін – продовжили існування дефіциту.

Помилка 2. Уряд не прибрав перешкод для нових гравців, залишив ліцензії на виробництво та торгівлю паливом, які отримати дуже важко. Тим самим було дотримано збільшення пропозиції на ринку та розвитку конкуренції. До того, чиновники пішли з перевірками та штрафами на підприємців, які в цей час гасили пожежу, яку запалили чиновники.

Помилка 3. Досі не розібралися з митницею та перетином кордонів. Протягом шести місяців війни найвище керівництво держави не вирішило жодну з найболючіших проблем економіки. Так, робота в цьому напрямку йде, адже бодай паливу дають зелене світло. Проте загалом це велике недоопрацювання тих, хто відповідає за умови для розвитку економіки.

«Не можна грати, ігнорувати чи обманювати економіку. Неможливо їй допомагати, їй можна тільки не заважати. Тому йдіть зі своїми регуляціями, податками, митами тощо. У країні війна, нам життєво потрібні ресурси для перемоги, а не експерименти над українцями», – резюмував Поперешнюк.

Подякувати 🎉