Facebook Pixel

Ринок палива: ситуація поступово стабілізується, що стимулює зниження цін

Ситуація з паливом на АЗС останнім часом покращується. Навіть у Києві автогаз є майже на всіх АЗС, майже вільно можна купити дизпаливо (ДП), не дуже важко знайти й бензин. Однак ціни на всі види палива залишаються набагато вищими за довоєнні, хоча за окремими видами, насамперед це стосується автогазу, відбувається помітне здешевлення. Про початок стабілізації ситуації говорить і те, що на багатьох АЗС відновили проведення акцій і розширюють торгівлю супутніми товарами.

Як оцінюють стан і перспективи ринку палива в мережі Socar

Упродовж одного — двох місяців зникне дефіцит ДП і покращиться ситуація з бензином — такий прогноз зробив директор мережі Socar в Україні Ігор Орлов.

«У липні потребу в дизелі буде закрито на 80%. Потребу в бензині закрито десь на 50%. Дефіцит автогазу було подолано на початку червня. Ситуація приблизно однакова в усіх регіонах країни», – сказав він.

Подолання дефіциту призведе до зниження цін. «Ціна на автогаз уже впала на 10%, дизель подешевшає десь на 5%. Перспектив зниження цін на бензин поки що не бачу», — зазначив Орлов.

Проте, за словами Орлова, гострого дефіциту не буде. Гравці ринку налагодили логістику, закупили бензовози, знайшли контрагентів.

Проте ринок і далі працює з коліс – ніхто не зберігає великі обсяги на нафтобазах. Резервуари на заправках дають змогу робити запаси максимум на 7 діб замість 14, як це було раніше.

Як оцінюють стан і перспективи ринку палива в мережі KLO

У повідомленні мережі KLO йдеться, що до війни автопарк спеціалізованої техніки компанії налічував 26 бензовозів і 16 газовозів. Їх використовували лише для перевезення пального від нафтобази до АЗС. Більшість обсягів нафтопродуктів доправлялися залізницею.

Зараз кожен бензовоз проходить величезний шлях з Європи до України, який займає від 6 до 9 днів. Автопарк розширили до 65 бензовозів і 17 газовозів, які відповідають євростандартам і перевозять по 28 тис. літрів пального за один раз. Також значно збільшили штат водіїв. Оскільки кожен бензовоз має складний маршрут, усі вони укомплектовані трьома професійними водіями.

До кінця 2022 року планується збільшити автопарк до 122 одиниць спеціалізованої техніки.

На АЗС почав з'являтися високооктановий бензин

В окремих мережах АЗС у продажу став з'являтися високооктановий бензин марки А-98, повідомило видання enkorr.

Так, у мережі Grand-Petrol з'явився бензин А-98+, але його залишилося небагато, тому продають лише корпоративним клієнтам і співробітникам корпорації «Укравто». Ціна на А-98+ — 79,99 грн/л.

На окремих АЗК мережі Socar можна побачити Nano 98, що продається за 53 грн/л. Як зазначили в компанії, зараз продають залишки цього пального, що постачається з литовського заводу ORLEN.

«На цьому з 98-м бензином поки що все, потрібно наситити ринок 95-м, а потім уже думати про розширення асортименту», – розповіли в пресслужбі мережі.

За даними «Консалтингової групи «А-95», українські оператори з початку літа імпортували в Україну 47 тонн бензину марки А-98.

До початку повномасштабної війни Росії проти України бензини марок А-98 і А-100 реалізували в мережах WOG, KLO, UPG, «Автотранс», «Авіас» тощо.

Ситуація на АЗС з автогазом

Середня ціна на скраплений газ (LNG) 13 липня в мережах АЗС проти 12 липня знизилася на 0,76 грн/л – до 34,98 грн/л. Про це свідчать дані моніторингу ринку групи «А-95».

На станціях ОККО та WOG газ подешевшав на 1 грн — до 33,99 грн і 34,98 грн відповідно.

У мережі «Авіас» він подешевшав на 3 грн — до 35,92 грн. На станціях KLO ціна впала на 1,1 грн — до 33,87 грн.

На 0,3 – 2 грн знизили ціни «Укргазвидобування», Shell, UPG, BVS, Prime, Rodnik, Mango та VostokGaz.

Найнижчу ціну на скраплений автогаз зафіксовано на станції «БРСМ-Нафта» в Черкаській області – 27,99 грн (мінус 6 грн до 12 липня). Водночас середня ціна в мережі – 33,53 грн (мінус 0,93 грн).

Крім LNG автомобілі заправляють і стиснутим природним газом (CNG). Роблять це не на звичайних АЗС, а на автомобільних газонаповнювальних компресорних станціях (АГНКС).

Найбільшим оператором такого газу (приблизно 30% ринку) є держпідприємство «Укравтогаз», мережа якого до війни налічувала майже 80 станцій. Днями компанія повідомила про відновлення роботи 23 АГНКС, отже, мережа зараз складається з 27 станцій. Список усіх АГНКС, що зараз працюють, опубліковано на сайті підприємства.

Подякувати 🎉