Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зниження цін на газ і скасування лімітів: що відбувається на АЗС

Ситуація на ринку палива в Україні. Фото: UPG

Ситуація на ринку палива в Україні. Фото: UPG

За минулі три місяці імпорт палива зріс у 10 разів: із 60 тис. тонн у березні до 600 тис. тонн у червні, сказала в телеефірі міністерка економіки Юлія Свириденко. Логістичні ланцюги оновлено на 97%, а підписання «Транспортного безвізу» стане ще одним кроком до спрощення торгівлі з країнами ЄС, звідки нині іде постачання палива в Україну.

Наразі завдання – створити запас палива, застосовуючи механізм довгострокових контрактів, додала міністерка. Вона спрогнозувала, що за кілька днів великі оператори мереж АЗС зніматимуть обмеження щодо заправки «в одні руки».

Деякі оператори майже одразу «почули» її.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Скасування лімітів на обсяг заправки

Мережа UPG повідомила про зняття обмежень на автогаз і дизельне паливо. З 30 червня зі скануванням програми UPG можна заправити:

  • upgДП і газ – без лімітів;
  • upg95 — 40 л.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Без сканування – 10 л.

Крім того, у мережі відновили можливість заправки в каністри.

Сумарний добовий ліміт бензину на один автомобіль – 40 л (бак + каністра).

Про скасування лімітів на відпускання палива також повідомила мережа WOG. З 1 липня знімаються всі ліміти на відпускання будь-якого виду палива на всіх АЗК мережі WOG. Нові умови відпускання діють для усіх учасників програми лояльності Pride.

«Для власників картки Pride також стає доступною купівля газу за готівку та банківські картки на тих АЗК, де відпускання відбувається винятково за безготівковий розрахунок», – йдеться в повідомленні.

Раніше в мережі було змінено правила відпускання палива за безготівковим розрахунком.

З 25 червня 37 АЗК мережі WOG обслуговують клієнтів винятково за безготівковим розрахунком. На них оплатити нафтопродукти можна лише:

  • талонами – до 100 л пального на добу;
  • паливними картками – згідно з лімітами самої картки.

«Це дасть змогу надавати якісніший сервіс бізнесу, комунальним службам, розподілити трафік і в такий спосіб мінімізувати черги», – йдеться в повідомленні.

Перелік АЗК, на яких діє лише безготівковий спосіб оплати, можна переглянути тут.

На ринку автомобільного палива активізувався «Нафтогаз»

Глава компанії Юрій Вітренко заявив: «Нафтогаз» як національна компанія долучився до розв'язання завдання ліквідації дефіциту, що виник на ринку нафтопродуктів наприкінці квітня. Уже третій місяць ми нарощуємо обсяги їхнього постачання в середньому у 2,5 раза щомісяця. У липні ми очікуємо доправити в Україну 15,6 тис. тонн бензину та дизеля».

За його словами, «Нафтогаз» може законтрактувати в десятки разів більші обсяги. «Але перешкодою їхньому імпорту стали логістичні обмеження в доправленні нафтопродуктів із великих портів Європи, де є ресурс, до кордону України. З цією проблемою зіткнулися не лише ми, а й решта імпортерів».

291393518-557424126038490-7045057574824807087-n.jpg

Коли зникне дефіцит палива на АЗС

Народний депутат Андрій Герус сказав на брифінгу в Києві, що в липні паливну кризу буде подолано. За його словами, у червні в Україну було імпортовано 600 тис. тонн палива, зокрема 200 тис. тонн бензину.

«У центрі та на сході країни поки що є певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися в будь-якому обсязі. Однак влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти й без потреби не витрачати їх», — сказав нардеп.

Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн вважає, що подібна заява поки що не відповідає стану речей на ринку. «Ситуація залишається хиткою, хоча динаміка постачань справді непогана», — наголосив експерт.

У компанії «БРСМ-Нафта» прогнозують, що дефіцит палива в Україні зникне приблизно за 2 — 3 місяці, а ціна може знизитися. Водночас уже найближчого тижня автогаз, дефіцит якого подолано, може подешевшати на 1 — 1,5 грн.

У червні автогаз на АЗС подешевшав на 2 грн

Середня ціна на скраплений газ у червні в мережах АЗС знизилася на 1,99 грн/л – до 39,40 грн. Про це свідчать дані моніторингу роздрібного ринку групи «А-95».

На станціях ОККО та WOG автогаз подешевшав на 4,01 грн/л і 4,00 грн/л — до 37,99 і 37,98 грн відповідно.

Залишилася незмінною ціна в консолідованій мережі «Привату». На станціях автогаз коштує 39,91 – 39,95 грн.

Мережа «Авантаж 7» продає газ по 37,95 грн (мінус 4,00 грн до 1 червня). На станціях KLO та Socar газ подешевшав на 5,20 та 2,00 грн — до 37,79 і 39,98 грн відповідно.

На 2,00 – 5,00 грн подешевшав автогаз у мережах «БРСМ-Нафта», Shell, Chipo, «Нафта», BVS та інших.

У «А-95» вважають, що зменшення цін зумовлено збільшенням обсягів постачання автогазу та збалансуванням попиту на нього. За місяць середня вартість оптових партій автогазу за умов самовивезення зменшилася приблизно на 20% – з 67 тис. грн/тонна до 55 тис. грн.

Коментарі

Всі новини