Олексій Гончарук представив ескіз програми роботи нового уряду

Фото: «Українська правда»

Офіційно програма роботи нового уряду буде представлена через місяць. Це прем'єр-міністр Олексій Гончарук обіцяв у Верховній Раді після свого призначення на посаду, сказавши, що головне завдання — економічне зростання. Поки ж на зустрічі з журналістами він розповів про пріоритети і принципи свого кабінету.

Податкова реформа

Кабінет міністрів планує навесні провести «глибоку» податкову реформу, яка вступить в силу 1 січня 2021 року. «Наша податкова система спроектована так, що сумлінний платник податків програє. Це дуже неправильно. Ми плануємо глибоку реформу податкової системи навесні, тому що не можна змінювати податкову систему в другому півріччі.» А цієї осені головне завдання — навести порядок з адмініструванням податків. Говорячи про потенційні зміни оподаткування для фізичних осіб-підприємців, Гончарук зазначив: «Я вважаю, що систему потрібно виправляти, але починати це робити треба не з «маленьких» це точно».

Захист власника

«Я дуже сподіваюся, що в найближчі місяці команда міністерства юстиції припинить ганебну практику рейдерства. Якщо власник буде захищений, якщо будуть працювати механізми захисту прав кредиторів, ми ще на кілька відсоткових пунктів знизимо кредитну ставку.»

Будівництво доріг

Уряд має намір взятися за впорядкування сплати акцизів для збільшення бюджету на будівництво доріг. «Ми очікуємо, що кожен рік будемо значно збільшувати фінансування будівництва доріг. Додаткові кошти плануємо отримати завдяки наведення порядку зі сплатою акцизів — потрібно прибрати «тінь» з ринку паливно-мастильних матеріалів. Ці гроші будуть у Дорожньому фонді.» Крім того, Україна використовує дуже мало коштів, які можуть бути запропоновані їй міжнародними фінансовими організаціями: «У нас є дешевий ресурс, просто потрібно навчитися з ним працювати».

Транзит газу

Україна має намір домогтися довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу. Уряд у рамках підготовки до тристоронніх переговорів готує позицію української сторони.

Податкова амнистия

Амністія капіталів вимагає об'єднання реєстрів вже в 2019 році. «Амністію потрібно проводити, але один раз. Це означає, що до неї потрібно підготуватися. Цей рік ми присвятимо інвентаризації. Ми повинні зрозуміти, з чим насправді маємо справу.» Такий крок повинен підготувати грунт для введення податкової амністії капіталів вже з 2020 року.

Реформа держпідприємств

Планується вивести всі державні підприємства з ведення міністерств. «Ми зараз думаємо над створенням державного холдингу, який об'єднав би всі ДП. І у Кабміну це потрібно забрати, політики взагалі не повинні цим займатися. Це повинен бути окремий менеджмент. І у нас є попередня домовленість з сильною особистістю, яка очолить процес створення цього холдингу.»

Велика приватизація

Її проведення Гончарук вважає необхідним: «Чим менше держави в економіці, тим краще. Звичайно, залишаться підприємства, які є стратегічними – та ж «Укрзалізниця». Там є частина, яка не може бути приватизована – залізничне полотно». Те, що може бути і є природною монополією, де не може бути конкурентного ринку можна залишати державі. «Але я б і туди заводив приватний капітал на міноритарну частку, щоб він стимулював розвиток.«.

Реформа «Нафтогазу»

«Анбандлинг «Нафтогазу», безумовно, потрібен. Ми його обов'язково зробимо. Модель дискутується. Ми знайшли цікаве рішення, яке попередньо погодили з нашими партнерами. Питання має бути вирішено в найближчі тижні.»

Співпраця з МВФ

Візит місії Міжнародного валютного фонду в Україні очікується в період з 10 до 24 вересня. «Ми будемо вести переговори щодо нової, на 3-4 роки, програми співробітництва з Україною», – сказав Гончарук.

Проект держбюджету — 2020

Уряд має намір до 15 вересня подати проект бюджету до парламенту. «Ми зробимо все, щоб виконати норму закону. Якщо це записано в законі, то потрібно виконувати, інакше до тебе іноземні і внутрішні інвестори і громадяни будуть ставитися з недовірою».

Читати на The Page