Facebook Pixel

Готівковий долар дешевшає: чому та як довго збережеться така тенденція

Сьогодні, 28 березня, курс долара на готівковому ринку знизився на 10 копійок у купівлі та на 5 копійок у продажу. Євро подешевшало на 5 копійок у купівлі та продажу.

В обмінниках долар подешевшав на 10 копійок у купівлі, а в продажу – на 9 копійок. Курс євро знизився на 10 копійок у купівлі та на 1 копійку в продажу.

На готівковому (чорному) ринку котирування гривні до долара становлять 38,00 — 38,50 грн. Євро купують за 40,45 грн, а продають за 41,35 грн. Такі дані наводить сайт «Мінфін».

Тенденція зміцнення гривні щодо долара та євро зберігається протягом кількох останніх днів.

Курс долара у банках, березень 2023 року

Курс долара у банках, березень 2023 року

Офіційні обмінні курси НБУ на 28 березня:

  • долар – 36,57 грн (він зафіксований);
  • євро – 39,39 грн;
  • польський злотий – 8,41 грн.

Чому гривня зміцнюється в березні 2023 року

Аналітики інвесткомпанії ICU зазначають, що минулого тижня (з 20 до 24 березня) гривня зміцнилася на 0,4% — до 37,8 — 38,7 грн/$. Водночас спред (розрив) між курсами купівлі та продажу знизився на 4 копійки — до 86 копійок завдяки зменшенню ціни продажу валюти. З початку року зміцнення курсу гривні становило приблизно 5%, а спред між курсами купівлі-продажу звузився на 9 копійок.

Попри те що купівля валюти на роздрібному ринку все ще переважає, гривня компенсувала втрати попереднього тижня (13 — 17 березня) та продовжила зміцнення. Дефіциту готівки на ринку немає, а операції роздрібних клієнтів частково змістилися з готівкового на безготівковий ринок, оскільки привабливість купівлі валюти для розміщення на депозитах істотно зменшилася.

Курс долара чорного ринка 28.03.2023 (дані kurs.com.ua)

Курс долара чорного ринка 28.03.2023 (дані kurs.com.ua)

Прогноз курсу долара в Україні до кінця 2023 року

В оновленому макропрогнозі ICU наголошується, що українська економіка стабілізувалася і якщо не станеться подальша ескалація війни, то НБУ зможе утримувати курс гривні щодо долара на поточному рівні протягом кількох місяців, проте може трохи послабити його наприкінці року, щоб знизити зовнішні дисбаланси економіки. Рішення про можливу зміну курсу загалом залежатиме від очікувань щодо розміру міжнародної допомоги на 2024 рік.

Прогноз офіційного курсу на кінець року – 40,2 грн/$.

Україна наблизилася до старту нової програми співпраці з МВФ. Це означає не лише наявність вимог до фіскальної, монетарної, енергетичної політики, а й додаткову гнучкість щодо фінансування бюджету в разі появи непередбачених обставин, вважають в ICU.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉