Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому долар зараз лихоманить на глобальному ринку

Глобальний курс долара

Глобальний курс долара

У березні графік зміни індексу долара USDX нагадує синусоїду: злети змінюються падіннями. Останнє за часом різке падіння сталося в понеділок, 13 березня. Долар тоді подешевшав проти всіх валют Великої десятки. Почалося падіння 9 березня.

Динаміка індексу долара у березні

Динаміка індексу долара у березні

Основна причина тиску на долар – різке зниження прибутковостей казначейських облігацій США на тлі помітного перегляду ринкових очікувань щодо перспектив підвищення ставок Федеральної резервної системи (ФРС).

Ринок валют реагує на те, що влада США почала вживати заходів для обмеження наслідків краху Silicon Valley Bank і Signature Bank.

Головним заходом підтримки може стати відмова від агресивної грошово-кредитної політики ФРС, завдяки якій долар дорожчав у лютому та на початку березня. Регулятор також оголосив про додаткове фінансування в рамках нової програми підтримки банківського сектору.

Після цього трейдери переглянули свої погляди на можливий результат чергового засідання ФРС щодо ставки, яке заплановано на 21 — 22 березня. Багато хто з них вважає, що ФРС не підвищить ставку або збільшить менше, ніж планувалося (на 0,25% замість 0,5%). Також є очікування, що в березні ФРС почне знижувати ставку.

На цьому тлі у вівторок, 14 березня, долар стабілізувався щодо низки валют, а в середу індекс USDX відіграв значну частину нещодавнього падіння. Сьогодні, 16 березня, USDX опустився приблизно до значення 104.

Експерти припускають, що приводом для наступного коливання індексу USDX може стати публікація даних про інфляцію в США, яка очікується після 20 березня.

Довідка. USDX (US Dollar Index ICE) – індекс долара США, що визначає середньозважене значення купівельної сили долара, як порівняти його із шістьма валютами: євро, єна, фунт стерлінгів, канадський долар, шведська крона та швейцарський франк. Країни-емітенти цих валют є основними торговими партнерами США. Отже, USDX представляє 21 країну, що робить індекс хорошим інструментом для вимірювання глобальної сили американського долара.

Індекс долара США вперше було розраховано в березні 1973 року, невдовзі після відмови від Бреттон-Вудської системи. Тоді його значення було 100,0, з того часу індекс підвищувався до 160. Мінімальне значення за всю історію було досягнуто 16 березня 2008 року – 70,698.

Індекс оновлюється 24 години на добу щодня, крім суботи та неділі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини