Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У США впав «банк стартапів»: під загрозою депозити на $175 млрд

У США став банкрутом «банк стартапів»

У США став банкрутом «банк стартапів»

Регулятор штату Каліфорнія оголосив банкрутом Silicon Valley Bank (SVB) — 16-й за величиною банк США, з активами на кінець минулого року близько $209 млрд. Ця фінустанова була орієнтована на стартапи. На кінець 2022 року в ньому не було застраховано 89% депозитів – близько $175 млрд.

Банкрутство SVB стало найбільшим із часів кризи 2008 року, банк став другим за величиною банкрутом в історії США після Washington Mutual Bank, зазначає агентство Associated Press. «Ця подія рівня вимирання для стартапів», вважає Гаррі Тан, керівник інкубатора для стартапів Y Combinator.

Агентство Reuters повідомляє, що долю незастрахованих вкладів ще доведеться визначити. Про депозити на сотні мільйонів доларів у SVB вже заявили такі компанії як виробник відеоігор Roblox Corp та виробник мережних медіаплеєрів Roku. Акції останнього впали на 10% після того, як стало відомо, що більшість його вкладень не застрахована.

SVB передано під управління Федеральної корпорації страхування депозитів (FDIC). Як повідомили у Білому домі, міністр фінансів Джанет Йєллен «уважно стежить за ситуацією». Голова Ради економічних консультантів при Білому домі Сесілія Роуз зазначила, що зараз американська банківська система «є принципово іншою, ніж 10 років тому».

За два дні до банкрутства, 8 березня, банк провів додаткову емісію акцій на $1,75 млрд «для зміцнення свого балансу». У проспекті для інвесторів банк повідомляв, що йому необхідно відшкодувати збитки у розмірі $1,8 млрд, які він зазнав внаслідок знецінення своїх вкладень у казначейські зобов'язання через зростання ставок ФРС. Після цього акції банку впали на 60%.

Головний офіс та всі філії Silicon Valley Bank знову відкриються 13 березня, і всі застраховані вкладники отримають повний доступ до своїх застрахованих депозитів, повідомила FDIC.

За словами джерел Reuters, FDIC постарається за вихідні 11 і 12 березня знайти банк, який готовий злитися з SVB. Але ймовірність того, що це станеться дуже мала, додали джерела.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини