Facebook Pixel

Гучні банкрутства 2020: які компанії вилетіли в трубу, які — вибралися з боргової ями

Які компанії збанкрутували, а які — вибралися з боргової ями. Фото: Pixabay

Які компанії збанкрутували, а які — вибралися з боргової ями. Фото: Pixabay

Економічна криза, яку спричинила пандемія COVID-19, поставила у скрутне становище не лише малий та середній бізнес — значних збитків зазнали й лідери світових ринків. Десятки великих підприємств по всьому світу оголосили про банкрутство. The Page зібрало найгучніші кейси 2020 року та дізналося, які компанії стали неплатоспроможними, а хто зрештою зумів повністю відновити свою діяльність.

1

TopShop

TopShop. Фото: BBC

TopShop. Фото: BBC

Британський ритейлер Arcadia Group, до складу якого входять бренди TopShop, Topman, Dorothy Perkins, Burton, Wallis, Miss Selfridge, Evans і Outfit, оголосив про банкрутство. Це один із найбільших обвалів роздрібної торгівлі у Сполученому Королівстві від початку пандемії.

Тимчасовим керівником призначено консалтингову компанію Deloitte, яка сподівається швидко знайти для TopShop нового інвестора, щоб таким чином врятувати її від банкрутства.

2

Ernest Airlines

Ernest Airlines. Фото: Facebook

Ernest Airlines. Фото: Facebook

23 листопада 2020 року Міланський суд визнав італійську авіакомпанію Ernest Airlines банкрутом. Її кредитори можуть заявити про свої фінансові претензії до 19 квітня 2021 року, а судове засідання щодо їхнього розгляду відбудеться 19 травня 2021 року. Права на маршрути Ernest Airlines з боку Італії отримали Wizz Air і Ryanair, з боку України — SkyUp.

Авіакомпанія мала складнощі ще до запровадження карантинних обмежень. 11 січня 2020 року Ernest Airlines припинила польоти, проте влітку анонсувала зміни власної бізнес-моделі.

3

J. Crew

J. Crew. Фото: The New York Times

J. Crew. Фото: The New York Times

У травні 2020 мультибрендовий ритейлер J. Crew подав заявку на банкрутство і став однією з перших великих жертв економічної кризи у США, пов’язаної з COVID-19. Компанія перебувала у скруті ще до початку пандемії: у березні продажі одягу та аксесуарів у США знизилися вдвічі. Після введення карантину ситуація значно погіршилася, хоча онлайн-магазин J. Crew працював і далі.

Восени J. Crew завершив процес фінансової реструктуризації та вийшов з банкрутства, а мажоритарним власником ритейлера стала Anchorage Capital Group. За словами керівництва J. Crew, нині компанія має хороші позиції для довгострокового розвитку.

4

Hertz

Hertz. Фото: Facebook

Hertz. Фото: Facebook

Hertz Global Holdings Inc., один зі світових лідерів із оренди автомобілів, оголосив про початок процедури банкрутства у травні 2020 року. Під час пандемії попит на послуги компанії зійшов фактично нанівець, що і спричинило фінансові труднощі.

Hertz не вдалося «мирно» домовитися з кредиторами щодо відстрочки або реструктуризації кредиту в $17 млрд, який вона попередньо взяла для придбання нових автомобілів. Після подання заяви про банкрутство компанія виставила на продаж тисячі авто.

У жовтні суд у справах банкрутства США призначив Hertz фінансову допомогу в розмірі $1,6 млрд. Крім цього, в рамках реорганізації Hertz оголосила про продаж компанії Donlen, яка входить до складу Hertz Global Holdings Inc.

5

JC Penney

JCPenney. Фото: Pixabay

JCPenney. Фото: Pixabay

JC Penney, одна з найстаріших американських мереж універмагів, також постраждала від коронакризи і була вимушена подати заяву на захист від банкрутства ще у травні 2020.

На початку листопада суд у справах про банкрутство США затвердив угоду про купівлю активів JC Penney за майже $800 млн. Її новими власниками стали компанії Brookfield Asset Management Inc. та Simon Property Group. Завдяки зміні власника, JC Penney вдалося уникнути колапсу та зберегти десятки тисяч робочих місць.

6

Цирк du Soleil

Цирк du Soleil. Фото: Facebook

Цирк du Soleil. Фото: Facebook

Влітку канадський Цирк du Soleil оголосив про загрозу банкрутства. Тоді ж компанії довелося звільнити 3,5 тис. співробітників. Причиною банкрутства du Soleil стало примусове закриття шоу внаслідок пандемії COVID-19.

У листопаді ситуація значно покращилася: du Soleil змінив власників у рамках реструктуризації та вийшов з-під захисту від кредиторів відповідно до закону Канади про організацію роботи з кредиторами та 15 главою закону США про банкрутство.

Новими власниками Цирку du Soleil стали Catalyst Capital Group, Soundpoint Capital, CBAM Partners і Benefit Street Partners.

«Ми вже почали закладати основу для перезапуску Цирку du Soleil і з радістю входимо до наступного розділу історії цирку», — заявив Даніель Ламар, президент і генеральний директор Cirque du Soleil Entertainment Group.

7

Gold's Gym

Gold's Gym. Фото: Facebook

Gold's Gym. Фото: Facebook

Американська мережа міжнародних фітнес-центрів Gold's Gym налічує близько 700 клубів по всьому світу, з них 100 — у США. У квітні 2020 через карантинні обмеження компанія була змушена закрити третину американських клубів. Тоді ж Gold's Gym подала заяву на захист від банкрутства.

У липні німецька фітнес-компанія RSG Group GmbH, яка володіє мережею фітнес-клубів McFit, виграла затверджений судом аукціон із придбання Gold’s Gym за $100 млн. Завдяки цьому американська компанія вийде з-під банкрутства з «оздоровленим» балансом та збереже у своїй власності 61 тренажерний зал на території США, а також понад 600 франчайзингових спортзалів.