Facebook Pixel

Світові інвестори втратили $465 млрд через крах SVB

Утримувачі акцій втратили цього тижня вже $465 млрд, оскільки інвестори від Нью-Йорка до Японії побоюються вкладатися в облігації після краху Silicon Valley Bank. Про це пише Bloomberg.

Зокрема, індекс MSCI Asia Pacific Financials Index знизився на 2,7% до найнижчого рівня з 29 листопада. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. втратила 8,3% в Японії, південнокорейська Hana Financial Group Inc. впала на 4,7%, а австралійська ANZ Group Holdings Ltd. втратила 2,8%.

Є побоювання, що фінансові компанії можуть переглянути свою думку щодо інвестування в облігації та інші інструменти через занепокоєння, спричинене SVB. Прибутковість казначейських облігацій впала в понеділок на тлі очікувань, що Федеральна резервна система відкладе підвищення ставок через потрясіння банківської системи.

Quote«Фінансові ринки ходять по яєчній шкаралупі», — сказав Джон Вудс, директор з інвестицій Credit Suisse Group AG в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, в інтерв'ю Bloomberg Television. «Нам справді потрібно точно знати, як це може вплинути на ширший ринок. Мені здається, що ФРС, ймовірно, зробить паузу, бо я думаю, що це значною мірою пов'язано з ризиком ліквідності».

Сукупна ринкова вартість компаній, включених до MSCI World Financials Index і MSCI EM Financials Index, з п'ятниці впала приблизно на $465 млрд. Регіональні банки США опинилися з-поміж найбільш постраждалих у понеділок, оскільки індекс регіональних банківських операцій KBW впав на 7,7%, що стало різким падінням із червня 2020 року.

Акції First Republic Bank впали майже на 73% за три сесії та стали лідерами втрат за індикатором MSCI World Financials за цей період. Moody's поставило всі довгострокові рейтинги кредитора на перегляд із метою зниження.

Акції європейських банків і страховиків також впали в понеділок. Акції Credit Suisse Group AG впали на цілих 15% до нового рекордно низького рівня, а вартість страхування її облігацій від дефолту піднялася до рекордно високого рівня на тлі побоювань щодо ширшого зараження банківської галузі через крах SVB.

За даними про 130 кредиторів Азійсько-Тихоокеанського регіону з активами понад $5 млрд, зібраними Bloomberg, японські банки посідають чільне місце з-поміж найвищих коефіцієнтів нереалізованих збитків до власного капіталу в регіоні. Jimoto Holdings Inc., Tsukuba Bank Ltd. і Fukushima Bank Ltd. входять до переліку тих, у кого співвідношення нереалізованих збитків до власного капіталу становить щонайменше 9%.

QuoteВеликі банки Північної Азії здебільшого мають «мінімальний ризик раптового вилучення депозитів, що зруйнувало банк Кремнієвої долини» з огляду на їхні солідні депозити, структуру активів і ліквідність, пише в замітці аналітик Bloomberg Intelligence Френсіс Чан. «Дрібні кредитори можуть нести ризики ліквідності та кредитні ризики, які можна легко не помітити».

Усі три банки, ринкова капіталізація яких нижча за $150 млн доларів кожна, за три дні впали більш як на 10%. Японські фінансові акції зросли з грудня на тлі ознак того, що центральний банк країни повертається до жорсткості після багатьох років надм'якої грошово-кредитної політики.

Нагадаємо, що 12 березня фінрегулятор у штаті Нью-Йорк ухвалив рішення про закриття Signature Bank.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉