Facebook Pixel

Дерегуляція бізнесу: підприємців просять повідомляти, що їм заважає працювати

Як зараз відбувається процес дерегуляції бізнесу? Група експертів бере якесь міністерство й дивиться, що воно вимагає від бізнесу. «Наприклад, у Мінекології ми переглянули 140 інструментів і сказали, що можна скасувати 60 із них, а 40 оптимізувати», — сказав в інтерв'ю The Page заступник міністра економіки Олексій Соболев.

«Дерегуляторна гільйотина», запущена у 2015 році, була успішною, вона дала змогу позбутися багато чого, що, очевидно, дуже заважало бізнесу. Нині процес дерегуляції став системнішим, оскільки прості рішення майже неприйнятні. «Ми створили дерегуляційну машину — бізнес через асоціації повідомляє нам про свої проблеми, ми їх вивчаємо, виносимо на МРГ, і за якийсь час регуляція змінюється. Тому ми просимо бізнес не обмежуватися критикою влади, а вносити свої пропозиції, оскільки зараз держава має бажання реально спростити регулювання», – закликав заступник міністра.

Контекст. Кабмін 13 січня 2023 року створив Міжвідомчу робочу групу (МРГ) для прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності. Співголовами групи є міністр економіки та міністр цифрової трансформації. До роботи групи залучають представників Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», USAID/UK aid проєкту «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉