Facebook Pixel

Чому економічна свобода важлива для післявоєнного відновлення

Валерій Пекар
підприємець, громадський діяч, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна, віце-президент УСПП

Рада директорів Спілки українських підприємців затвердила нові пріоритети. Як пише на своїй сторінці в Facebook український підприємець і громадський діяч, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Валерій Пекар, топ-5 вимог бізнесу до влади такі:

  1. Податкова реформа (зниження ставок та введення податку на виведений капітал)
  2. Тотальна дерегуляція
  3. Залучення бізнес-спільноти в напрацюванні євроінтеграційного законодавства
  4. Ліквідація інфраструктурного монополізму
  5. Невідворотність покарання чиновників за тиск на підприємців.
Нові пріоритети СУП: топ 5 вимог бізнесу до влади у 2023 році

Нові пріоритети СУП: топ 5 вимог бізнесу до влади у 2023 році

Чому важлива економічна свобода

Це все про економічну свободу. Поки не буде економічної свободи, ми будемо вічно борсатися у проблемах поганих чиновників, корупції та антикорупції.

Треба визнати чесно: ми – совок. З усіма наслідками. Совок може бути дуже патріотичним та відважним, креативним та згуртованим, але за жодних умов не може бути заможним.

Економічна свобода означає прозорість системи

Станом на 1 січня 2022 року Україна посідала 130-е місце в світі за рейтингом економічної свободи. Країна з таким показником не має жодних шансів на післявоєнне відновлення. І це не про розмір податків, бо нагорі світового рейтингу є країни і з дуже низькими, і з дуже високими податками. Це про прозорість всієї системи, про те, що нобелівський лавреат з економіки Дуґлас Норт називав «відкритий доступ». Про відсутність привілеїв, «придворних підприємців», ручних рішень, спеціальних умов, закритих списків тощо.

У топ-20 світового рейтингу економічної свободи входять країни Скандинавії та англосаксонського світу (окрім США), Сінґапур, Швейцарія, Ірландія, Тайвань, Нідерланди, Люксембург... але там уже також три країни Балтії! Усвідомити цю проблему та взятися до її вирішення одразу після перемоги – єдиний шлях до нормального життя в наступні 25 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора