Facebook Pixel

Тайвань підняв у повітря бойові літаки, щоб запобігти вторгненню кількох десятків китайських

Тайвань підняв у повітря свою реактивну авіацію, щоб попередити 29 китайських літаків у своїй зоні протиповітряної оборони, включно з бомбардувальниками. Як пише The Guardian, цей інцидент став «найбільшим вторгненням із кінця травня». За даними Reuters, літаків було 39.

Як інформує Міноборони Тайваню, 22 грудня в зону ідентифікації тайванської ППО увійшли 17 винищувачів і шість бомбардувальників H-6, а також літаки радіоелектронної боротьби, раннього попередження, протичовнові та літаки-заправники.

Тайвань відправив свої бойові літаки, щоб запобігти китайським ВПС. Ба більше, було розгорнуто ракетні системи для спостереження за ними.

У міністерстві зазначають, що не було зроблено жодного пострілу, і китайські літаки в повітряний простір Тайваню не заходили. Натомість вони літали в зоні ППО країни — ширшій зоні, яку Тайвань контролює та патрулює, що дає йому більше часу для реагування на будь-які загрози.

Останні події стали найбільшим вторгненням із того часу, як 30 травня Тайвань повідомив про 30 китайських літаків у зоні своєї ППО.

Китай свої дії поки що не коментував. Попередні вторгнення в КНР називали «навчаннями, спрямованими на захист суверенітету країни».

Контекст. Китай, який вважає Тайвань своєю власністю, останніми роками посилив тиск на острів, щоб той визнав правління Пекіна. Уряд Тайваню відкидає претензії Китаю та заявляє, що хоче миру, але захищатиметься в разі нападу.

У серпні 2022 року в Тайвані військові стріляли по безпілотнику Китаю, який наблизився до островів Цзіньмен. Цей обстріл став першим за всю історію напруженості між двома країнами.

Подякувати 🎉