Любов компанії TSMC до Apple змусила AMD задуматися про відхід до конкурента – корпорації Samsung для виробництва своїх процесорів за 3 нм технологією. Це відбувається на тлі глобального дефіциту мікросхем. Про це пише видання phonearena.com.
Необхідне пояснення: у галузі напівпровідників далеко не всі розробники мікросхем і процесорів мають потужності для їхнього масового виробництва. Це роблять так звані контрактні виробники, які спеціалізуються з виробництва за чужими кресленнями. Тайванська TSMC є найбільшим у світі контрактним виробником напівпровідників із часткою ринку близько 55%. Зокрема, вона виробляє процесори для Apple (вона найбільший клієнт TSMC), AMD та багатьох інших компаній.
Боротьба за контрактних виробників мікросхем
У серпні TSMC оголосила про підвищення цін одразу на 20%. Проте ціни для Apple зростуть лише на 3%. У розпал глобального дефіциту чипів Apple анонсувала два нових процесори: M1 Pro і M1 Max, і TSMC щосили намагається утримати свого найбільшого клієнта.
Наразі індустрія готується до переходу на технологію 3 нм (TSMC планує запустити її у другій половині 2022 року). Apple розраховує випускати на основі технології 3 нм процесор A16 Bionic для iPhone 14. Неминуче, але спочатку дефіцит відповідних потужностей буде дуже гострим.
На цьому тлі компанія AMD, один із найбільших у світі постачальників центральних і графічних процесорів, обґрунтовано побоюється, що TSMC не задовольнить її потреби в 3-нанометрових виробничих потужностях. Тому вона розглядає можливість переходу на заводи корпорації Samsung.
Перед необхідністю аналогічного вибору опинилася компанія Qualcomm. Наразі очікується, що новий процесор Snapdragon 898 (Snapdragon 8 Gen1) вироблятиме Samsung.
За даними Counterpoint, на Apple цього року припаде 53% світових постачань чипів на основі технології 5 нм, цим і пояснюється її величезний вплив на TSMC. Далі йде Qualcomm з часткою 24%. Поки що технологію 5 нм освоїли лише TSMC та Samsung.
Перспективи усунення дефіциту на ринку напівпровідників
За даними дослідницької компанії Gartner, світовий дефіцит напівпровідників збережеться до кінця 2021 року. Очікується, що ринок поновиться до нормального рівня до другого кварталу 2022 року.
«Ціни на напівпровідникові пластини й мікросхеми зростають, тому дорожчають і споживчі пристрої», — сказала Канішка Чаухан, головний аналітик Gartner.
Галузь напівпровідників дуже постраждала за умов пандемії коронавірусу. Відновлюється вона дуже повільно, оскільки у сфері високих технологій результат навіть найагресивніших інвестицій не може бути швидким. Замовникам і виробникам також складно розривати наявні зв'язки та налагоджувати нові.
Прогнозована зміна індексу запасів напівпровідників у світі

Джерело: Gartner