Facebook Pixel

Брак чипів збережеться щонайменше до середини 2022 року – прогноз виробників

Брак чипів збережеться щонайменше до середини 2022 року. Фото: QMS

Брак чипів збережеться щонайменше до середини 2022 року. Фото: QMS

Глобальний брак мікросхем, який підриває автомобільну промисловість і загрожує постачанню споживчих товарів, триватиме щонайменше ще рік.

Про це попереджає компанія Flex, третій за величиною контрактний виробник цих товарів у світі. Такий прогноз, пише Financial Times, є одним із найпохмуріших.

Flex, що базується в Сінгапурі, має понад 100 підприємств у 30 країнах і виробляє електроніку для таких компаній, як-от Ford, британський постачальник побутової техніки Dyson, британський інтернет-магазин Ocado та американський виробник комп'ютерів і принтерів HP.

Telegram Logo

Головна спеціалістка Flex із закупівель і ланцюжків постачань Лінн Торрел заявила, що виробники напівпровідників, на яких вона покладається, скасували свої прогнози щодо закінчення дефіциту.

«За такого високого попиту закінчення дефіциту очікується всередині або наприкінці 2022 року залежно від товару. Дехто вважає, що дефіцит збережеться й у 2023 році», — сказала вона.

Ця проблема змусила багато компаній застосувати агресивніший підхід до пошуку постачальників, наприклад, заплативши за чипи заздалегідь. Виробник електромобілів Tesla розглядає можливість купівлі заводу з виробництва мікросхем.

Виробники електроніки в Азії нещодавно попередили, що брак мікросхем починає поширюватися на телевізори, смартфони та побутову техніку.

Проблеми з ланцюжками постачань, пов'язані з пандемією, посилилися блокуванням Суецького каналу в березні, екстремально холодною погодою в Техасі та пожежею на великому заводі з виробництва мікросхем у Японії.

Генеральна директорка Flex Реваті Адвайті зазначила, що пандемія спонукала їхніх багатонаціональних клієнтів набагато серйозніше поглянути на реструктуризацію своїх ланцюжків постачань, ніж це було в розпал торгової війни між США та Китаєм. Вона додала, що ланцюжки в результаті можуть отримати більш регіональний характер.

Виробники мікросхем інвестують у нові виробничі потужності, але створення складних виробництв може тривати до двох років.

Торрел сказала, що ситуація може покращитися, якщо пандемія почне відступати. Це призведе до зміщення споживчих витрат у бік послуг, люди витрачатимуть менше грошей на побутову електроніку.

Однак вона попередила, що порівняно незначні проблеми, як-от нещодавнє двотижневе блокування в Малайзії, де міститься багато постачальників напівпровідників, можуть суттєво вплинути на ланцюжки постачань, які вже й без того перебувають під тиском.

Додатково. Державний Укрексімбанк продав нерухоме майно «Заводу напівпровідників», яке розташовано в Запоріжжі, на повторному аукціоні за 136,7 млн грн, що на 20% нижче за початкову ціну.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини