Укрексімбанк продав запорізький «Завод напівпровідників» братів Клюєвих

«Завод напівпровідників»/facebook

«Завод напівпровідників»/facebook

Державний Укрексімбанк продав нерухоме майно «Заводу напівпровідників», розташований в Запоріжжі, на повторному аукціоні за 136,682 млн грн, що на 20% нижче початкової ціни.

Єдиним учасником і покупцем виступило «Промактив Груп» із Києва, з яким очікується підписання договору, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, що на перший аукціон з продажу «Заводу напівпровідників» виставлялися два лоти. Перший на 170,8 млн грн складався з будівель і споруд заводу. Другий — з рухомого майна — машин, устаткування, транспортних засобів, об'єктів незавершеного будівництва, інше — вартістю 320,3 млн грн (без ПДВ). Однак ці аукціони не відбулися.

Telegram Logo

За інформацією на «ProZorro.Продажі», другий лот поки що не виставлявся на повторний перший аукціон.

В цей час «Завод напівпровідників» законсервований і знаходиться в належному технічному стані. Його відновлення зажадає вкладення інвестицій, розмір яких залежатиме від перспективних планів інвестора.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Світовий ринок профільної продукції підприємства в попередні роки характеризувався волатильністю і зниженням цін внаслідок перевиробництва. У той же час посилення заходів протидії глобальним змінам клімату і розвиток потенціалу сонячної PV-електроенергії зумовлюють подальшу необхідність у кремнієвих компонентах для виробництва устаткування», — зазначали раніше в Укрексімбанку.

Контекст. Господарський суд Запорізької області на початку 2015 року розпочав провадження у справі про банкрутство «Заводу напівпровідників», в якому Activ Solar (Австрія) братів Андрія і Сергія Клюєвих належало 74,9937%.

У листопаді 2016 року завод був визнаний банкрутом, його найбільшим кредитором був визнаний Укрексімбанк — 5,146 млрд грн за загальної кредиторської заборгованості 8,673 млрд грн.

У 2020 році голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер називав «Завод напівпровідників» найбільшим позичальником (11,2 млрд грн).

«Завод напівпровідників» є найбільшим в Україні проєктом з виробництва матеріалів для електроніки та геліоенергетики на основі кремнієвих компонентів.

Унікальне підприємство за радянських часів являло собою замкнутий ланцюжок — від виробництва сировини і до готової продукції. Будучи частиною «Запорізького титано-магнієвого комбінату», «Завод напівпровідників» почав виробництво кремнію напівпровідникової якості в 1964 році і був лідером галузі в СРСР.

Комплексна програма модернізації підприємства почалася в 2008 році і була повністю завершена протягом трьох років. На заводі було встановлено сучасне обладнання і створено технологічний цикл із високою екологічною безпекою.

Основними видами діяльності підприємства є виробництво трихлорсилану, полікристалічного і монокристалічного кремнію. Ці матеріали застосовуються у виготовленні сонячних батарей, силової електроніки, комплектуючих до електроприладів і іншого високотехнологічного обладнання.

«Промактив Груп» зареєстровано в серпні 2020 року зі статутним капіталом 500 тис. грн. Основний вид діяльності — неспеціалізована оптова торгівля. Його власниками в рівних частках є киянин Валерій Ковальчук і житель Київської області Олександр Файдевіч.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини