В інноваційному парку UNIT.City безпекові рішення для резидентів створювали на базі підземного паркінгу та підвального приміщення. Усі укриття були побудовані з нуля, оскільки у спадок від мотозаводу бомбосховищ не лишилося, їх демонтували раніше. Як в UNIT.City облаштували укриття, скільки людей вони можуть вмістити та скільки це коштувало, розповідає .
Інноваційний парк UNIT.City побудували у 2017 році на місці колишнього Київського мотозаводу. Натепер тут відкрито десять бізнес-кампусів, коворкінг, вуличні кафе, зелені зони.
Співробітники UNIT.City розповідають, що, коли почалося повномасштабне вторгнення, у парку відкрили два укриття у підземних паркінгах. Туди приносили воду, багато їжі. Зараз одне з них також використовують як укриття, інше планують додатково облаштувати.
Від 24 лютого 2022 року до укриття UNIT.City могли потрапити не лише резиденти зі своїми сім’ями, а й жителі Дорогожичів та Лук’янівки. Комфортно у паркінгу вміщається до 500 людей. Але перші два тижні після початку вторгнення людей було точно більше.
Коли у травні 2022 року перезапустили проєкт, був великий запит на укриття, де можна проводити заходи. Тоді у кампусі U2 облаштували мультимедійне укриття Shelter у підвальному приміщенні на глибині 6,3 м. Раніше там були тенісні корти та ігрова зона, де можна було пограти у приставки. Перший захід у ньому провели у червні 2022 року.
У Shelter зробили ремонт, додали стільців, плазми. Тут є інтернет, питна вода, туалети, передбачено резервне живлення. Також є окремий зал для переговорів зі скляною перегородкою та невелика кімната. Перехід на живлення від генератора триває 15 хвилин. Його потужність дозволяє живити укриття, кампус та кафе, але під час повітряної тривоги він є тільки укриттям.
Стоячи або сидячи у Shelter можуть розміститися 150-200 людей. Під час повітряної тривоги двері укриттів автоматично розблоковуються. Є два виходи.
На облаштування всіх укриттів у UNIT.City витратили приблизно 300 тис. грн: ремонт, меблі, плазмові екрани.