Інвестиційна привабливість України погіршилася до рівні 2016 року — ЄБА

Автор

Індекс інвестиційної привабливості України з початку 2019 року знизився до рівня 2016 року — 2,8 балів з 5-ти можливих, повідомили у Європейській Бізнес Асоціації.

У другій половині 2018 року цей показник був на рівні 3,07. Це демонструє нейтральне ставлення інвесторів до бізнес-клімату країни.

Під час опитування кількість незадоволених інвестиційним кліматом зросла з 40% до 57%. Тільки 19% топ-менеджерів вважають бізнес-середовище сприятливим, в той час як наприкінці 2018 року таких було 25%.

Бізнес задоволений лібералізацією валютного законодавства, стабільністю національної валюти, демократичними президентськими вибори, зниженням рівня інфляції, продовження діалогу з МВФ. В той же час, бізнес непокоїть відчутна політична та економічна турбулентність. Через це підприємці змушені працювати в умовах невизначеності.

Більше половини керівників компаній вагаються, чи буде Україна вигідним ринком для інвестування у найближчі 6 місяців. 47% вважають, що умови роботи в їхній індустрії не зазнають жодних змін у найближчі півроку. Ще 35% інвесторів вважають, що бізнес-клімат в Україні залишиться незмінним у другому півріччі 2019 року, водночас 35% очікують незначного покращення.

За словами топменеджерів, інвестори очікують політичної стабільністі та прогресу у боротьбі з корупцією, контрабандою та тіньовою економікою, а також проведення реформ, зменшення тиску на бізнес та інше.

Дослідження індексу інвестиційної привабливості України проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2008 року. За всю історію вимірювання жодного разу показник не сягнув позитивної зони – вище 4 балів. У цьому дослідженні участь взяли 100 топменеджерів найбільших міжнародних та українських компаній. Розрахунок індексу проводиться за шкалою Лайкерта, яка має 5 градацій, де: 1 – це вкрай негативно, 5 – вкрай позитивно, 3 – нейтрально.

Фотогалерея

Читати на The Page