Facebook Pixel

«Сумихімпром», пов’язаний із Фірташем, через суд ухилився від приватизації

Менеджменту компанії «Сумихімпром», який вважають наближеним до олігарха Дмитра Фірташа, вдалося в суді домогтися вилучення підприємства зі списку об’єктів, які підлягають приватизації. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Києва 11 серпня цього року, пише Finbalance.

Матеріали свідчать про те, що «Сумихімпром» було визнано боржником у 2011 році, тоді ж було порушено провадження про банкрутство підприємства. Наступного року стартував процес його санації, що триває і наразі: останнім рішенням Господарського суду м. Києва санацію продовжили ще на пів року.

Контекст. «Сумихімпром» потрапив до Переліку об’єктів великої приватизації державної власності, які підлягають приватизації у 2018 році. Згодом це рішення в судовому порядку було скасовано, однак уже у 2019 році підприємство повторно внесли до списку.

У червні цього року Служба безпеки України заявила про спробу доведення підприємства до банкрутства. У заяві СБУ вказано, що «в ході досудового розслідування були задокументовані факти штучного формування керівництвом «Сумихімпрому» кредиторської заборгованості товариства через залучення під заставу його майна кредитних коштів, які надалі витрачалися на придбання в підконтрольних структур сировини за завищеними цінами». Також фахівці виявили, що процедура санації порушує вимоги законодавства, ба більше, сприяє подальшому нарощуванню боргів.

«Сумихімпром» — це завод хімічної промисловості, що виготовляє: мінеральні добрива, коагулянти та добавки до цементу, кислоти, двоокис титану та пігменти, а також інші види хімічної продукції. До складу підприємства входять: 11 основних цехів, 20 допоміжних цехів, 7 підрозділів непромислової групи (комбінат громадського харчування, санаторій-профілакторій тощо). Після анексії Криму «Сумихімпром» залишився єдиним підприємством у країні, де виробляють двоокис титану. Підприємство його постачає у понад 30 країн світу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉