Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Естонський Specialist VC заснував новий фонд. Вкладатиме кошти в українські стартапи

Specialist VC запустив фонд на 50 млн євро для інвестицій у стартапи, зокрема з України. Фото: Pixabay

Specialist VC запустив фонд на 50 млн євро для інвестицій у стартапи, зокрема з України. Фото: Pixabay

Технологічний інвестор Specialist VC (раніше United Angels VC) з Естонії оголосив про запуск нового фонду. Загальний капітал Fund II складає 50 млн євро. Кошти з нього надаватимуться стартапам з Естонії, Литви, Латвії та Фінляндії, а також українським і білоруським, що будують бізнес у перерахованих країнах.

Як пише Tech.eu, Specialist VC цікавлять такі напрямки: B2B, SaaS, fintech, software-enabled hardware, Web3 і deep tech-стартапи. Фонд вкладатиме кошти від pre-seed до раунду A. Третину обсягу фонду зарезервовано для можливості інвестування у вторинні угоди в компанії за межами серії А — продаж часток у стартапі одним акціонером новому або наявному інвестору. Передбачається, що компанії зможуть отримати інвестиції в діапазоні від $250 тис. до $3 млн.

З-поміж партнерів (Limited Partners) нового фонду — технологічні підприємці, багато з яких є ексклюзивними учасниками цього фонду, як-от засновники та перші співробітники Bolt, Vinted, Veriff, Wise, Pipedrive, Slack і F-Secure.

Контекст. До запуску Fund II Specialist VC уже реалізував подібний до цього проєкт – Fund I (запущений у 2018 році). Його об'єднаний портфель складається з понад 45 інвестицій і включає однорогів Bolt і Veriff, а також інші відомі стартапи, як-от Starship, COMODULE та Monese.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини