Україна дала світові кілька стартапів вартістю понад $1 млрд, але це тільки початок — зарубіжне видання

Більшість успішних українських стартапів на пізніх стадіях переїжджають до США або Західної Європи і залучають більшу частину фінансування від міжнародних інвесторів. Це пов'язано з тим, що українські інвестори поки не готові нести високі ризики і виписувати чеки на великі суми. Таку думку в колонці виданню Crunchbase висловив інвестор компанії Reface і партнер Cyprus IT Forum Сергій Токарєв.

За його словами, на українському ринку дуже мало інвесторів, які вкладають в проекти більше $100 млн. Місцеві фонди і приватні інвестори вважають за краще вкладатися в компанії на ранніх етапах — seed-стадіях і A-раундах залучення коштів. Найбільші інвестиції в цих випадках рідко перевищують $10-20 млн.

Загальну тенденцію на ринку венчурного капіталу в Україні Токарев оцінює позитивно. Про це свідчить і статистика, яку наводить інвестор:

Telegram Logo

«Ринок венчурного капіталу в Україні стабільно зростає протягом останніх кількох років. У минулому році, наприклад, він досяг $1,5 млрд, що в 1,5 рази більше результату за 2018 рік».

Сергій Токарєв вважає, що Україна має всі перспективи стати одним з серйозних гравців на світовій IT-арені. Цьому сприяє одна з найбільших IT-спільнот в Європі, яка налічує більше 200 тис. фахівців, відносно низька вартість розробки і інтерес до країни з боку технологічних гігантів, які відкривають тут дослідні центри.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Більш того, Україна також стає домом для єдинорогів, таких як Gitlab з капіталізацією у $2,75 млрд і Grammarly вартістю понад $1 млрд, — пише інвестор, — Сьогодні українське IT-співтовариство робить все можливе, щоб подібні історії успіху не були винятком. Необхідно допомогти великим проектам відчувати себе комфортно в Україні, залучати міжнародне фінансування, розвивати IT-ринок».

Досягненню цих цілей, на думку інвестора Reface, може допомогти створення великого IT-центру, удосконалення законодавства і зниження податкового навантаження на технологічний сектор.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини