Facebook Pixel

Венчурні фонди прискорили темпи зборів капіталу

Групи венчурних капіталів намагаються зібрати більше грошей і прискорити вкладення в технологічні стартапи, попри минулорічну ситуацію з Uber і майже розвалений WeWork. У середньому у 2019 році компаніям знадобилося три роки, щоб зібрати новий венчурний фонд після попередніх інвестицій.

Як повідомило видання Financial Times, американська компанія венчурного капіталу Kleiner Perkins, наприклад, сподівається зібрати до $700 млн у цьому кварталі, хоча минув лише один рік після залучення інвесторів для їхнього попереднього фонду. Інші впливові компанії – General Catalyst і Khosla Ventures – вийшли на ринок у пошуках мільярдних коштів після попереднього збору коштів у 2018 році.

Зазвичай у венчурних фірм у 2019 році збір нового капіталу займав три роки, у 2012-му — чотири. Лондонська компанія венчурних капіталів Atomico, що належить співзасновнику Skype Нікласу Зеннстрому, минулого тижня зібрала новий венчурний фонд на $820 млн. Це найбільша сума серед європейських венчурних фірм, навіть після рекордного для фондів минулого року.

Telegram Logo

Battery Ventures, група, якс базується в Бостоні та інвестувала в компанію-розробника програмного забезпечення Databricks і розробника Niantic Pokémon Go, зібрала цього місяця $2 млрд для двох фондів. Для порівняння: їхні попередні збори загалом склали $1,25 млрд два роки тому.

Нові фонди ризикують викликати побоювання щодо перегріву на приватних ринках після невтішних первинних публічних розміщень минулоріч, розпочатих компанією для бронювання автомобілів Uber.

Інвестори повідомили, що компанії просили більші, ніж звичайно, суми, прагнучи забезпечити фінансування на початку року, коли фонди та інші установи відкривають свої списки для нових інвестицій.

Контекст. Венчурні інвестиції в українські IT-компанії та ті, які мають українські корені, зросли на 25% — до $337 млн в 2018 році. Ще рік тому цей показник був на рівні $269 млн. Середній чек зріс на 90% — до $918 тис. Кількість угод збільшилася до 115 проти 89 у 2017-му.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини