INSTYLE — це українська меблева компанія родом із Харкова. Місто опинилося фактично в епіцентрі воєнних подій і щодня зазнає обстрілів. Через те бізнес дуже багато втратив, але вже оговтується, продовжуючи працювати в місті й переходячи до доступнішого сегмента меблів, які зараз мають попит в Україні. Як йому це вдається — розповідає власник і директор компаній INSTYLE та ReStyle Роман Сидоренко в рамках проєкту і SPEKA для допомоги бізнесу «Агов, оговтуємося?!»
Історія створення INSTYLE
INSTYLE – українська меблева компанія, яка командою професіоналів створює стильні та якісні проєкти меблювання житлової та комерційної нерухомості на замовлення. Усе почалося у 2008 році з маленької майстерні, яка перетворилася на промислову компанію зі стилем, що впізнається. Роман описує INSTYLE як «спільний проєкт батька й сина, спробу зробити бізнес і розкрити потенціал сімейного ремесла з історією» і говорить, що назва стала відображенням мрії створити щось відмінне від одноманітності минулої епохи, що зустрічається в багатьох інтер'єрах.
Наразі компанія виготовляє меблі для будинку високої якості та преміального дизайну. Йдеться й про різноманітні колекції кухонь, меблів для ванних і гардеробних кімнат, і про створення індивідуальних проєктів, що забезпечує здатність реагувати на потреби ринку, що змінюються.
Створення, розроблення та виробництво продуктів компанії міститься в Харкові, що стало однією з найбільших складнощів і позначилося на кількості людей, яких вона забезпечувала роботою. Так, їхня кількість зменшилася з 50 до 20 осіб.
Виробник меблів INSTYLE під час війни: проблеми та рішення
«Війна зупинила всі процеси в один момент. 24 лютого виробництво та офіс не могли працювати, адже всі перебували в шоковому стані й не могли ні про що думати, окрім своєї безпеки та своїх близьких», — згадує власник INSTYLE перший день повномасштабного вторгнення.

Роман Сидоренко
Власник та директор компаній INSTYLE та ReStyle
Однак довго в простої компанія не перебувала. Так, процеси, що можна було здійснювати віддалено, відновилися вже за декілька днів, а повернення до харківського офісу та поновлення виробництва відбулося вже в середині травня. Спочатку на роботу вийшли кілька людей, але за два тижні майже 50% співробітників відновили свою роботу. «Ми мали зобов'язання за деякими проєктами і змогли виготовити більшість замовлень, оскільки мали запаси матеріалів і фурнітури і змогли закінчити їх, здійснивши постачання нашим клієнтам», — ділиться Роман.
Великою проблемою для INSTYLE стала втрата клієнтів. Так, 95% зупинили замовлення на невизначений час, а продавати меблі у високому сегменті в Україні стало майже неможливо, особливо в Харкові. Однак команда не розгубилася й почала робити ставку на доступніші меблі. Наприкінці 2021 року виробник створив ще один бренд кухонних меблів із гарним дизайном за доступною ціною ReStyle, який мав показати на виставці KIFF-2022, однак не судилося. «Зараз цей формат виявився таким, що має великий попит і цікавий багатьом клієнтам. Його дуже просто замовити — строк постачання становить до трьох тижнів, а скандинавський дизайн і супервигідна ціна доступна багатьом», — говорить засновник INSTYLE, додаючи, що дилери виробника з центральної та західної України теж готові працювати, але тільки з доступнішим сегментом, оскільки більшість клієнтів зараз — переселенці, а їх цікавлять меблі для тимчасового проживання.
Однак з відновленням роботи не все так гладко. У бізнесу виникли такі проблеми:
- можливість закуповувати матеріали та фурнітуру для виробництва. Частина компаній у Харкові зачинилися й перевезли свої офіси та склади на захід України або взагалі припинили діяльність;
- підвищення вартості матеріалів через відсутність стабільного імпорту та складнощі постачань;
- логістика — як людей, так і матеріалів. Так, строки та ціна збільшилися, що вплинуло на вартість кінцевого продукту.
Щодо доходів, то про них, говорить Роман, годі й думати: «Головне — вистачає на зарплати працівникам, а про прибуток ми зараз не думаємо. Вільні кошти маємо намір і надалі вкладати в розвиток компанії в Україні».
Попри різні проблеми виробник встигає й допомагати Україні у війні з росією. Наприклад, сам Роман є волонтером у Харківському об'єднанні волонтерів «Альянс» і волонтером при Полтавській військовій адміністрації. Компанія також періодично відправляє Збройним силам України донати й бере участь в організації гуманітарної допомоги для Харкова.
Плани INSTYLE на майбутнє
Засновник INSTYLE ділиться, що попит на товари виробника в Україні змінився, тому компанія з-поміж іншого також задумалася над розробленням нових виробів на експорт, над чим нині й працює. «Зараз саме час налагоджувати процеси та створювати команду, об'єднуватися та навчатися, виходити на нові ринки та розробляти нові продукти. Зараз час можливостей», — говорить він.
Також компанія очікує на допомогу для малого та середнього бізнесу від держави, як остання це робить зараз із виходом на експорт, адже чим більшу підтримку готова надавати українська влада, тим більше шансів у бізнесу пройти цей складний період і завоювати довіру іноземних споживачів.
І хоча Роман не ризикує прогнозувати строки поліпшення ситуації, він упевнений: уже скоро Україна здолає «руську нечисть», наша країна незабаром стане частиною Євросоюзу і здобуде славу та визнання в усьому світі.