НБУ скасував ліміт на фінансування зарубіжних представництв українських компаній. Раніше він становив 2 млн євро щорічно. Про це повідомили у прес-службі регулятора.
Для того, щоб мінімізувати ризики зменшення капіталу, регулятор встановив додаткові вимоги для валютного нагляду за цими операціями. Тепер українські компанії повинні будуть надавати банкам кошториси та інші документи, в яких пояснюється необхідність операції з фінансування іноземної філії.
Ліміт не скасовується на операції з переказу грошей до країн-агресорів, офшорні зони та країни, які не виконують рекомендації групи розробки фінансових заходів боротьби з відмивання грошей.
Крім того, Нацбанк дозволив нерезидентам переводити гроші, отримані за цінними паперами, з кореспондентського рахунку в іноземному банку-депозитарії на свій рахунок в Україні.
Консульські збори за легалізацію товаросупровідних документів у диппредставництвах тих країн, які не приєдналися до Гаазької конвенції у 1961 р. році, тепер можна платити в готівковій іноземній валюті. Це Алжир, Афганістан, В’єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай.
Також Нацбанк розширив перелік угод, які можна проводити в іноземній валюті на території України. Додалися операції між фінансовими установами та Кабміном.
Крім того, регулятор удосконалив ризик-орієнтований нагляд банків в частині перевірок іноземних банків-контрагентів, яким перераховують гроші українські компанії. Вони самостійно, на підставі інформації з публічних джерел, будуть визначати ступінь ризику.