Нацбанк скасував ліміт на фінансування українського бізнесу за кордоном

НБУ скасував ліміт на фінансування зарубіжних представництв українських компаній. Раніше він становив 2 млн євро щорічно. Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Для того, щоб мінімізувати ризики зменшення капіталу, регулятор встановив додаткові вимоги для валютного нагляду за цими операціями. Тепер українські компанії повинні будуть надавати банкам кошториси та інші документи, в яких пояснюється необхідність операції з фінансування іноземної філії.

Ліміт не скасовується на операції з переказу грошей до країн-агресорів, офшорні зони та країни, які не виконують рекомендації групи розробки фінансових заходів боротьби з відмивання грошей.

Telegram Logo

Крім того, Нацбанк дозволив нерезидентам переводити гроші, отримані за цінними паперами, з кореспондентського рахунку в іноземному банку-депозитарії на свій рахунок в Україні.

Консульські збори за легалізацію товаросупровідних документів у диппредставництвах тих країн, які не приєдналися до Гаазької конвенції у 1961 р. році, тепер можна платити в готівковій іноземній валюті. Це Алжир, Афганістан, В’єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Також Нацбанк розширив перелік угод, які можна проводити в іноземній валюті на території України. Додалися операції між фінансовими установами та Кабміном.

Крім того, регулятор удосконалив ризик-орієнтований нагляд банків в частині перевірок іноземних банків-контрагентів, яким перераховують гроші українські компанії. Вони самостійно, на підставі інформації з публічних джерел, будуть визначати ступінь ризику.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини