Facebook Pixel

Я хочу придбати електрокар: що мені потрібно знати

Я хочу купити електрокар: на що варто звернути увагу. Фото: Unsplash

Я хочу купити електрокар: на що варто звернути увагу. Фото: Unsplash

Електрокари — це, безперечно, екотренд, який поступово поширюється територією України. Зростанню популярності «зелених» автівок сприяють їхні численні переваги над звичайними паливними авто. Здавалося б, вибір очевидний? Утім, на потенційних власників електромобілів чекають і «підводні камені».

1

Які електромобілі є найпопулярнішими в Україні?

Фото: Unsplash

Фото: Unsplash

За даними AUTO-Consulting, найпопулярнішими новими електрокарами на українському авторинку стали Audi e-tron, Hyundai Ioniq і Jaguar i-Pace.

Найпопулярнішим електромобілем на вторинному ринку в Україні є Nissan Leaf. Місця серед лідерів посіли також Tesla Model S, Tesla Model 3 і Chevrolet Bolt.

Загалом за період із січня до листопада 2020 року українці придбали 6,8 тис. електрокарів. Водночас попит на вживані автівки поступово знижується, а продаж нових — зростає.

2

Чому варто придбати електрокар?

Фото: Unsplash

Фото: Unsplash

Насамперед електрокар — це екологічно. Проблемою забруднення довкілля стурбовані вже не лише екоактивісти, але й уряди різних країн світу, серед яких і Україна. Електромобілі — один зі шляхів до зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

Електродвигун, як порівняти з двигуном внутрішнього згоряння, ефективніше перетворює енергію на рух. Ба більше, він майже безшумний, має малу вагу та високий рівень коефіцієнта корисної дії.

Ще один плюс на користь електромобіля — дешевизна експлуатації та обслуговування. Простота конструкції автівки, відсутність паливної системи, мастила, свічок і інших деталей мінімізує кількість коштів, які необхідні для обслуговування електрокара. До того ж електричний акумулятор дає змогу значно заощадити на паливі.

Сьогодні модно бути «екофрендлі». Світова тенденція до збереження довкілля сприяє підвищенню популярності «зелених» автівок і, як наслідок, надає нового статусу їхнім власникам.

3

Які проблеми чекають на власника «зеленої» автівки?

Фото: Unsplash

Фото: Unsplash

Електромобіль стане чудовим вибором для жителя мегаполісу, який переважно пересувається тільки в межах міста. А от про подорожі на великі відстані власникам «екоавтівок» доведеться забути: річ у тім, що інфраструктура зарядних станцій для електрокарів в Україні є слаборозвиненою. Електрозаправки розташовані здебільшого в обласних центрах і на дорогах державного значення. Найбільше їх у Києві.

Крім того, повне заряджання електромобіля в середньому забирає до 8–10 годин, що варто враховувати, плануючи власний час.

Взимку пересування електромобілем може ще більше ускладнюватися: на морозі акумулятор швидко втрачає енергію. «Поганяти» також не вийде, адже на високій швидкості електрокар стрімко втрачає заряд.

До того ж абсолютна екологічність електрокарів — це міф. Виробництво «зелених» автівок за енергомісткістю та шкідливістю для довкілля нічим не поступається виробництву дизельних авто. Наприклад, для виробництва батареї електромобіля використовують такі метали, як-от кобальт, нікель і літій, що спричиняє втручання в екосистему Землі, забруднення води й атмосфери.

Невирішеним є й питання утилізації акумулятора: наразі немає способу повного безпечного перероблення батареї електрокара.