Станом на 13 жовтня в рамках ринку землі укладено 29 493 угоди. Такі дані навело Мінагрополітики, відзначивши 100 днів від початку роботи в Україні ринку землі сільгосппризначення.
Середня вартість землі склала 18 082 грн за 1 га. Середня вартість однієї угоди — 45 029 грн. Середня площа ділянки в угоді — 2,5 га.
Інформація про кількість і площу відчужених земельних ділянок сільгосппризначення станом на 13.10.21 року

Заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру подали 5 129 нотаріусів. Разом заяв — 5 759, з них погоджено 5 094, у черзі на розгляд — 3, відмову отримали 662. Нотаріуси працюють із Державним земельним кадастром у штатному режимі.
Безоплатна приватизація землі в нинішньому форматі є інструментом, який дає змогу зловживати цим правом. Так вважає міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.
«Безоплатна приватизація має бути трансформована. Ми готові ініціювати громадське обговорення для того, щоб замінити право на безоплатну приватизацію у «фізичних» гектарах правом на фіксовану знижку в разу купівлі й отримання в оренду державних земель. Така знижка буде однаковою й гарантованою для всіх громадян, плюс будуть передбачені додаткові пільги для ветеранів та інших категорій громадян», — пояснив міністр.

Контекст. Ринок сільгоспземель в Україні почав працювати з 1 липня. До 2024 року купувати таку землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням 100 га. Питання щодо продажу землі іноземцям вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям