Facebook Pixel

Яхти, літаки та ретро-автівки: топ-5 найдорожчих хобі у світі

Життя

Хобі — важлива частина людського життя. Воно може бути не тільки частиною відпочинку, а й можливістю інвестувати кошти. Колекціонування ретро-автомобілів чи творів мистецтва може не тільки принести гроші в майбутньому, а і просто дати втіху.

Топ-5 найдорожчих хобі у світі. Фото: pixabay

Топ-5 найдорожчих хобі у світі. Фото: pixabay

Водночас хобі може не передбачати колекціонування, а просто стане гарним способом відпочинку. Наприклад, яхта дасть змогу подорожувати, а власний літак звільнить від черг в аеропорту. The Page зібрало добірку найдорожчих хобі у світі.

Яхтинг

Яхтинг як хобі. Фото: pixabay

Яхтинг як хобі. Фото: pixabay

Одним із найдорожчих хобі у світі є яхтинг. Він буває різним: наприклад, є спеціальні перегони парусних яхт, а є люди, які просто колекціонують дорогі великі яхти або використовують їх для відпочинку.

Найдорожча у світі яхта History Supreme, яка коштує $4,8 млрд, належить малазійському бізнес-магнату Роберту Куоку. Висока вартість яхти зумовлена тим, що її внутрішнє оздоблення виконано з використанням чистого золота і платини. Крім того, на борту є стіна з метеоритного каменя та статуя з кісток тиранозавра.

Водночас деякі експерти вважають, що яхту створено винятково для демонстрації, й вона постійно простоює в сухому доці.

Друга за вартістю яхта Eclipse (вона коштує $1,5 млрд) належить російському олігарху Роману Абрамовичу, а третя — Dilbar за $800 млн — перебуває у власності ще одного мільярдера з РФ Алішера Усманова.

В Україні найдорожчою яхтою називають Royal Romance олігарха Віктора Медведчука — вона коштує приблизно $200 млн.

Вартість скромнішої яхти — від $100 тис. до $300 тис. Крім того, доведеться пройти курси капітанів.

Авіація

Авіація як хобі. Фото: pixabay

Авіація як хобі. Фото: pixabay

Ще одне хобі, що дорого коштує, — власний літак або навіть ціла колекція приватних літаків. Наразі найбільша колекція реактивних винищувачів — у винороба з Франції Мішеля Пона. Він навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса завдяки авіапарку, у якому налічується 110 екземплярів.

Водночас найдорожчий у світі приватний літак Airbus A380 за $500 млн належить принцу із саудівської королівської сім'ї Аль-Валіду ібн Талалу. У його літаку є хамам, молитовний і концертний зали, кімната для яструбів і навіть конюшня.

Ціни на приватні літаки в Україні починаються від $50 тис. Крім того, від $600 до $5 тис. коштуватиме година польоту під час навчання.

Колекціонування автомобілів

Колекціонування автомобілів. Фото: pixabay

Колекціонування автомобілів. Фото: pixabay

Якщо ідея з літаками здається дещо складною, то завжди можна почати колекціонувати автівки. Найвідомішим колекціонером є султан Брунею Хассанал Болкіах. У його автопарку понад 7 тис. різних автомобілів, з-поміж яких не тільки преміумклас, а й ретро-авто і навіть вантажівки.

Дорогі автівки люблять і зірки. Так, футболіст Кріштіану Роналду володіє Bugatti La Voiture Noire за 16,5 млн євро — це найдорожче авто у світі. Другим за ціною є Pagani Zonda HP Barchetta за 15 млн євро. Його власником є засновник автобудівної компанії Pagani Automobili.

Трійку найдорожчих автівок замикає єдиний екземпляр Rolls-Royce Sweptail, орієнтовна вартість якого сягає 11 млн євро.

Крім нових автівок також можна збирати власний ретро-автопарк. Найдорожчі ретро-автівки:

  • Mercedes Formula 1 Racing Car 1954 року випуску, який коштує $29,6 млн;
  • Ferrari California 1961 року — $10,8 млн;
  • Bugatti Type 57S 1937 року — $4,4 млн.

Колекціонування творів мистецтва

Гарним хобі може стати й колекціонування творів мистецтва. Звісно, можна колекціонувати картини менш відомих художників, які коштують не так дорого, але хто б відмовився мати у своїй колекції полотна Едварда Мунка або Сальвадора Далі? Також можна звернути увагу й на сучасних митців — у 2020 році на аукціоні картину Бенксі придбали за $10 млн.


Картина Леонардо да Вінчі «Спаситель світу». Фото: сайт аукціону Christies

Картина Леонардо да Вінчі «Спаситель світу». Фото: сайт аукціону Christies

Найдорожчою картиною у світі стало полотно Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», яку у 2017 році придбав принц Саудівської Аравії за $450 млн. Однак навколо картини розгорівся цілий скандал — експерти так і не змогли визначити її справжність. Аналіз ускладнювали численні реставрації.

Картина «Обмін» Віллема де Кунінга. Фото: Ideelart

Картина «Обмін» Віллема де Кунінга. Фото: Ideelart

Другою за вартістю картиною стало полотно «Обмін» одного з лідерів абстрактного експресіонізму Віллема де Кунінга. Картину придбав американський мільярдер Кеннет К. Гріффін за $300 млн.

Картина «Гравці в карти» Поля Сезанна. Фото: vanityfair.com

Картина «Гравці в карти» Поля Сезанна. Фото: vanityfair.com

Третьою найдорожчою картиною у світі є полотно Поля Сезанна «Гравці в карти». У 2011 році її придбала королівська сім'я з Катару за $250 млн.

Кінний спорт

Кінний спорт. Фото: pixabay

Кінний спорт. Фото: pixabay

Кінний спорт також може стати чудовим варіантом для проведення дозвілля. Породисті тварини можуть брати участь у виставках і скачках. Коней нижчого класу зазвичай купують для навчання початківців або для душі.

Середня вартість породистих скакунів може сягати кількох мільйонів доларів. Найдорожчий жеребець Frankel за $200 млн належить саудівському мільярдеру Халіду Абдуллі.

Другим за вартістю є кінь Fusaichi Pegasus за $70 млн — він належить ірландському кінному заводу.

А третім за вартістю конем Green Monkey за $16 млн володіють бізнесмени Джон Магн'є, Деррік Сміт і Майкл Табор.

Породистого жеребця в Україні можна придбати від 5 до 15 тис. євро, а за коня хобі-класу доведеться заплатити від 500 до 1 тис. євро.

Олімпіада-2024: парад відкриття на Сені, медалі з металу Ейфелевої вежі та інші факти та цифри Життя

Олімпіада-2024: парад відкриття на Сені, медалі з металу Ейфелевої вежі та інші факти та цифри

Ветерани на протезах зіграли благодійний футбольний матч разом з українськими зірками — фото Життя

Ветерани на протезах зіграли благодійний футбольний матч разом з українськими зірками — фото

Українці взяли участь у відкритті «Ігор нескорених-2025» — фото Життя

Українці взяли участь у відкритті «Ігор нескорених-2025» — фото