Facebook Pixel

Чому Boeing «вбив» свій 747 легендарний Jumbo Jet

Аерокосмічний і оборонний гігант Boeing закриває виробництво свого легендарного двоповерхового реактивного пасажирського літака моделі 747 Jumbo Jet, який літає з 1969 року.

Двопалубний Jumbo з чотирма двигунами стане все більш рідкісним видовищем в небі. Ця версія стала непотрібною завдяки появі нових середньомагістральних лайнерів. Однак Boeing ще повністю не згорнув виробництво.

«При швидкості складання половини літака в місяць програма 747-8 продовжиться ще на два роки», — заявив Marketwatch представник Boeing Барронс (Barron's).

Telegram Logo

Мова йде про модифікації Jumbo Jet — 747 «dash 8». Ця модель представлена 13-ма літаками. Це зовсім нічого в порівнянні з більш ніж 1500 гігантських 747, побудованих за весь час.

Така ж доля чекає і величезний Airbus A380. Аеробус сподівався створити 1 200 таких літаків за весь час. Але в підсумку буде побудовано менше 300 штук. Простіше кажучи, ринок гігантських літаків рухнув.

Очевидно, що потужна економічна криза стала не останнім фактором для згортання виробництва величезних пасажирських літаків. Як очікується, ринок пасажирських перевезень не відновиться раніше 2023 року.

Коментарі

Всі новини