Airbus загрожує банкрутство: готівка зникає, виробництво скорочується

Фото: Flickr

Фото: Flickr

Глава європейського аерокосмічного концерну Airbus Гійом Форі вбачає серйозні загрози існуванню компанії в умовах пандемії коронавірусу. Про це він написав у листі співробітникам компанії, повідомила Financial Times.

«Ми втрачаємо готівку неймовірними темпами, це несе загрозу існуванню компанії, – вважає Форі. – Ми повинні діяти негайно, щоб скоротити витрати, відновити фінансовий баланс і в кінцевому підсумку знову встановити контроль над нашою долею».

Раніше Airbus повідомив, що скоротить виробництво. Так, випуск вузькофюзеляжних літаків сімейства А320 буде скорочено на третину, до 40 літаків на місяць. Виробництво широкофюзеляжних А350 скоротиться приблизно на 40%, до шести літаків на місяць, а сімейства А330 – більш ніж на 40%, до двох літаків на місяць.

Telegram Logo

Airbus вже перевів близько 3 тис. співробітників у Франції на неповний робочий тиждень і може піти на скорочення штату.

Наприкінці березня концерн на чотири дні закривав всі свої заводи в Іспанії і Франції, щоб привести у відповідність більш жорстким санітарним нормам виробничі приміщення.

Акції Airbus у понеділок, 27 квітня, подешевшали на 2%. З початку року їхня вартість впала на 61%.

Контекст. До нинішньої кризи справи у Airbus йшли непогано. Концерн перевищив прогнозовані показники та поставив 863 літаки у 2019 році, випередивши свого американського конкурента Boeing.

Наприкінці січня Airbus погодився виплатити $3,6 млрд штрафу для врегулювання справи про хабарі. Фінансова прокуратура Франції вважає, що концерн давав хабарі під час виходу на нові ринки у 16 країнах. Так було закрито розслідування, яке тривало чотири роки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

У ВООЗ назвали спекуляцією розмови, які почалися про другу хвилю COVID-19

Друга хвиля пандемії COVID-19 може не наступити. Зростання числа заражених, яке спостерігається зараз в різних країнах, слід розглядати не як другу хвилю, а як другий пік.

Туреччина дозволила видавати українцям короткострокові види на проживання

Українці тепер можуть отримувати в Туреччині туристичні види на проживання. Також для українців, які проходять лікування, хочуть спростити візові вимоги.

Оновлені банкноти євро – в чому відмінність від старих

Європейський центробанк (ЄЦБ) оголосив про вихід з друку оновлених банкнот євро, на яких вперше з'явився підпис нинішнього голови банку Крістін Лагард.