Facebook Pixel

«Новий Берлін»: путівник андеграундного Києва від The New York Times

Життя

Письменниця Роза Лістер залишилася в Києві під час локдауну та відкрила для себе цілий світ андеграундної культури української столиці. Вона потрапила до Києва майже випадково: Україна була однією з небагатьох країн, які пускали мандрівників із ПАР. Своїми спостереженнями про життя в Києві Лістер поділилася в колонці для The New York Times.

Київ — новий Берлін: путівник міста від The New York Times. Фото: pixabay

Київ — новий Берлін: путівник міста від The New York Times. Фото: pixabay

За її словами, Київ часто називають «новим Берліном», однак це дещо нівелює індивідуальність міста та його нічного життя. Свою розповідь про Київ Лістер почала зі старого ворона, який живе біля кафе «Каштан» на вулиці Рейтарській. Її вразило, як різні люди, які потрапили у дворик, зупиняються, щоб поспілкуватися з птахом.

Ворон біля кафе «Каштан» на Рейтарській. Фото: Gueorgui Pinkhassov

Ворон біля кафе «Каштан» на Рейтарській. Фото: Gueorgui Pinkhassov

Згодом письменниця познайомилася в Києві з іншими іноземцями, і саме вони й показали їй цікаві місця міста. За словами Рози, перша її вечірка була в лісі на одному з островів Києва.

Однак єдиною вечіркою історія не закінчилося: Лістер відвідала фестиваль Brave! Factory Festival, бари Києва та 20ft radio, що поблизу колишньої стрічкоткацької фабрики на вулиці Нижньоюрківській, де також проходять вечірки.

Фестиваль Brave! Factory Festival. Фото: Gueorgui Pinkhassov

Фестиваль Brave! Factory Festival. Фото: Gueorgui Pinkhassov

Мандрівниці вдалося побачити й таємні вечірки під час карантину. За її словами, реакцією на правила карантину у вигляді вечірок, таємних телеграм-каналів, барів, що з’являються в порожніх будівлях, стало загальне відчуття радісної змови, яке зберігалося навіть після того, як обмеження послабили.

Quote«Київ — місто прихованих внутрішніх двориків, підземних переходів та барів, до яких ви потрапляєте помилково, і все це дає відчуття особистої причетності до відкриттів, які кожен уже зробив», — написала Лістер.
Бар «Двері». Фото: Gueorgui Pinkhassov

Бар «Двері». Фото: Gueorgui Pinkhassov

У деяких місцях Києва проходять рейв-вечірки. Найбільше таких місць на вулиці Нижньоюрківській, де розташована колишня стрічкоткацька фабрика. Там діє декілька клубів, зокрема арт-клуб Closer та Otel'. А далі по вулиці є клуб LOW Party.

Вечірка біля 20ft Radio. Фото: Gueorgui Pinkhassov

Вечірка біля 20ft Radio. Фото: Gueorgui Pinkhassov

Вечірки проходять і в барах «Палата №6», «П'яна вишня», річковому порту. Поринути в нічне життя можна ще й у клубі UBK, барі Alchemist та ресторані Hangover.

Свято BVLGARI в Києві: новосілля в римських традиціях і ретроспектива ювелірно-годинникового мистецтва Мода

Свято BVLGARI в Києві: новосілля в римських традиціях і ретроспектива ювелірно-годинникового мистецтва

Якою ми побачили виставу «Олена Теліга. Повернення» Життя

Якою ми побачили виставу «Олена Теліга. Повернення»

У Черкасах відкрився реабілітаційний центр для поранених RECOVERY Здоров'я

У Черкасах відкрився реабілітаційний центр для поранених RECOVERY