Здоров'я

Novavax для України: ще одна вакцина з Індії. Що про неї потрібно знати

Американська компанія Novavax Inc. заявила, що її вакцина проти коронавірусу COVID-19 продемонструвала високу ефективність.

У липні 2021 року цю вакцину очікують в Україні. Препарат вироблятиметься на виробничих потужностях Індії згідно за американськими ліцензійними угодами. The Page зібрало інформацію про ефективність і побічну дію препарату.

Цикл публікацій про вакцини проти коронавірусу від The Page:

1

Ефективність вакцини

Вакцина Novavax показала ефективність проти коронавірусу на рівні 96,4% та на рівні 86,3% проти британського штаму. Згідно з даними третьої фази клінічних досліджень, вакцина Novavax є на 100% ефективною для запобігання тяжкому перебігу коронавірусної хвороби.

Третя фаза досліджень проходила у Великій Британії. У дослідженні взяли участь понад 15 тис. людей віком від 18 до 84 років. Під час досліджень було підтверджено 106 випадків зараження коронавірусом, із них 10 — у групі, що отримувала вакцину, та 96 – у групі, що отримувала плацебо. Було зафіксовано також 5 випадків важкого перебігу хвороби — усі захворілі були в групі, що отримувала плацебо.

Водночас Novavax розробляє нові рецептури вакцини для захисту від різних мутацій коронавірусу. Компанія планує розпочати клінічні випробування цих щеплень у другому кварталі 2021 року.

2

Як працює препарат

Офіційна назва вакцини – NVX-CoV2373. Вакцину створили на основі інактивованого (або «вбитого») коронавірусу. У разі вакцинації таким препаратом організм людини розпізнає та запам'ятовує антигенний склад вірусу й під час безпосереднього контакту з коронавірусом буде готовий до всіх можливих його проявів.

У вакцині Novavax використовується спеціально створений спайковий білок, що імітує природний спайковий білок коронавірусу. Важливо: вакцина Novavax не містить сам вірус SARS-CoV-2, відповідно, вакцина не зможе спричинити захворювання на COVID-19. Вакцину вводять внутрішньом'язово. Повний курс складається з двох доз.

Вакцину можна зберігати за температури від 2 до 8 градусів за Цельсієм.

3

Побічні ефекти

Вакцину не досліджували на людях, які не досягли 18-річного віку. Тому вакцинуватимуть препаратом Novavax тільки дорослих.

Найпоширенішими побічними ефектами застосування вакцини проти коронавірусу Novavax є:

  • біль у місці ін'єкції;
  • висипання на шкірі;
  • головний біль;
  • біль у м'язах;
  • лихоманка;
  • нудота та блювота.

Під час випробувань вакцини у Великій Британії не зафіксували жодного серйозного побічного ефекту або смертельного випадку. Водночас інші вакцини, у яких принцип дії схожий, в окремих випадках (зокрема, в 11 випадках із 18 мільйонів щеплень) могли спричиняти анафілаксію та важку реакцію. Тому Центри з контролю та профілактики захворювань вимагають, щоб у місцях вакцинації контролювали всіх громадян упродовж 15 хвилин після щеплення та протягом 30 хвилин, якщо в анамнезі в пацієнтів були важкі алергії або вони приймають препарати, що розріджують кров.

4

Вакцина Novavax в Україні

Як раніше повідомляв міністр охорони здоров'я Максим Степанов, Україна домовилася про постачання 15 млн доз вакцини Novavax. Пізніше Степанов повідомив про додаткові 5 млн доз.

«Ще одна позитивна новина з індійського Пуне та від найбільшого у світі виробника вакцин Serum Institute. Успішно завершили переговори про збільшення постачань до України американської вакцини Novavax. Нам підтвердили можливість постачання додаткових 5 млн доз вакцини від цього виробника. Затвердимо домовленість підписанням договору», – йдеться в повідомленні Степанова.

Читати на The Page

Новини

Дорогі, бо не українські: географія імпорту овочів та графік сезонного зниження цін

Життя

Андрій Валерійович Матюха про те, як у Києві відкрили ORIGAMI for UKRAINE — 5000 птахів надії на фасаді музею

Погляди

Як масштабувати бізнес у Центральній Азії та Африці через LinkedIn та email-аутріч: Netpeak