Facebook Pixel

Пігулки від коронавірусу, автомобільні фільтри та діагностика собаками: тижневий дайджест боротьби з COVID-19

Тижневий дайджест боротьби з коронавірусом у світі з 8 до 14 березня. Фото: pixabay

Тижневий дайджест боротьби з коронавірусом у світі з 8 до 14 березня. Фото: pixabay

Уже понад рік у світі триває боротьба з коронавірусом. Вчені розробляють нові препарати проти коронавірусу, країни виділяють мільярди доларів на підтримку населення та економіки, а бізнес намагається пристосуватися до нових правил роботи.

Щодня з'являються нові дані про кількість хворих по всьому світу та про методи боротьби з пандемією. The Page зібрало найважливіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі за тиждень.

1

Вакцина від Johnson & Johnson

Особливістю вакцини від компанії Johnson & Johnson є те, що вона складається з однієї дози. Усі інші вакцини вимагають проведення двох щеплень з інтервалом приблизно в 14 днів. Водночас вакциною від Johnson & Johnson достатньо лише одного щеплення.

Саме цього тижня Комітет із лікарських засобів для людського використання (CHMP) Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) рекомендував видати Умовний дозвіл на продаж (CMA) цієї вакцини.

Вона підходить для осіб від 18 років. Згідно з результатами дослідження, вакцина добре переноситься та на 67% зменшує симптоми коронавірусу. Захист від захворювання ефективний на 85%, він починає діяти з 14-го дня після вакцинування і триває впродовж 28 днів після вакцинації.

А з 28-го дня захищає хворих на коронавірус від госпіталізації та летальних випадків. Компанія прагне зробити свою вакцину проти коронавірусу доступною на некомерційній основі для екстреної вакцинації.

За оцінками вчених, вакцина залишається стабільною впродовж двох років за температури від -25°С до -15°C, до того ж максимум три місяці з них вона може проводити у звичайному холодильному режимі за температури від 2°С до 8°C.

2

Собак навчили виявляти коронавірус

До боротьби з коронавірусом долучилися навіть собаки. Так, вчені з бельгійських університетів Гента та Льєжа навчили собак виявляти людей, хворих на коронавірус, за запахом. Як з'ясувалося, тварини можуть виявити коронавірус із точністю 95%. Собаки виявляють хворих за запахом поту.

Але не варто перейматися — варіанти коронавірусу, на які хворіють люди, є безпечними для тварин.

Планується залучати їх до виявлення людей із коронавірусом на масових заходах. Такі собаки працюють із поліцією, пожежниками та військовими. Наразі навчання проходять 100 собак.

3

Молнупіравір від коронавірусу

Американські вчені продовжують випробування пігулок проти коронавірусу. Йдеться про молнупіравір, який розробляє Merck разом із біотехнологічною компанією Ridgeback Bio.

За розрахунками лікарів, цей препарат має позбавити хворих від коронавірусу за кілька днів. Його треба приймати двічі на день упродовж п’яти днів після зараження коронавірусом.

Насправді результати другого етапу дослідження показують, що препарат працює для усунення вірусу в організмі людини. Згідно з результатами другого етапу дослідження, випробовування в невеликих масштабах показали, що він зменшує концентрацію коронавірусу, фактично зупиняючи розмноження вірусу.

Тепер розпочинається третій етап клінічних випробувань препарату. Насправді такі ліки розширюють варіанти боротьби з коронавірусом, адже наразі є лише два підходи — вакцина або стероїди.

4

Фільтри від коронавірусу

До боротьби з поширенням коронавірусу приєдналася й компанія Honda. Так, автовиробник створив новий фільтр для автівок, який може інактивувати майже 100 відсотків вірусного навантаження.

Згідно з повідомленням компанії, фільтр має чотири шари матеріалу. Перші два використовують мікроволокна для захоплення пилу та пилку. Третій містить активоване вугілля для подальшої фільтрації, а четвертий захоплює частинки вірусу.

Honda рекомендує змінювати повітряний фільтр салону частіше, ніж зазвичай, щоб підтримувати оптимальний захист. Наразі такі фільтри є доступними в Європі на всіх останніх моделях Honda як альтернатива стандартному пиловому фільтру.

5

Альтернатива вакцині проти коронавірусу

У США успішно пройшли випробування нового препарату проти коронавірусу. Його можна застосовувати тим людям, яким не можна робити щеплення. Йдеться про препарат VIR-7831, який розробили компанії GlaxoSmithKline та Vir Biotechnology.

Під час випробувань ліки показали ефективність 85% щодо запобігання смертності та шпиталізації пацієнтів. Вчені також стверджують, що препарат є ефективним проти різних штамів коронавірусу.

У другому кварталі 2021 року компанії збираються розпочати ще одне випробування, щоб дізнатися, чи може препарат запобігати зараженню COVID-19 неінфікованих дорослих, які перебувають у групі високого ризику.