Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зростають як на дріжджах. Обсяг нових офісів зріс на 17% проти 2020 року

Орендні ставки в ІІ-ІІІ кварталах залишаються стабільними. Фото:  Shutterstock

Орендні ставки в ІІ-ІІІ кварталах залишаються стабільними. Фото: Shutterstock

У третьому кварталі 2021 року нова пропозиція офісних приміщень у Києві склала приблизно 104 тис. кв. м GLA, що аналогічно річному показнику 2019 року й на 17% перевищує річний показник 2020 року.

Згідно з новим звітом Cushman & Wakefield, упродовж першого — третього кварталів 2021 року нова пропозиція об'єктів офісної нерухомості досягла 194 тис. кв. м. До того ж ще 32 тис. кв. м у Києві перебувають на стадії будівництва і плануються до завершення до кінця року.

Зокрема, за даними компанії, у переліку основних об'єктів офісної нерухомості, введених в експлуатацію в столиці в ІІІ кварталі 2021 року:

  • БЦ MAG.NETT (фаза 1) у центрі міста (загальна площа — 24 552 кв. м);
  • БЦ Eleven (фаза 2) на східному березі Дніпра (22 473 кв. м);
  • БЦ на вул. Оленівська, 23, Поділ (21 023 кв. м);
  • БЦ на просп. М. Бажана на східному березі Дніпра (15 555 кв. м);
  • БЦ на вул. Спаська, 26/14, Поділ (11 320 кв. м);
  • UNIT.City Innovation Park (фаза 5) на західному березі Дніпра (7 952 кв. м);
  • БЦ на вул. Б. Хмельницького, 9 у центральному діловому районі (2 040 кв. м).
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Третій квартал поспіль на ринку спостерігається покращення ділових очікувань. Джерело: Cushman & Wakefield

Третій квартал поспіль на ринку спостерігається покращення ділових очікувань. Джерело: Cushman & Wakefield

Попри значну нову пропозицію офісних об'єктів за 9 місяців року первинна вакантність у секторі коливалася в межах 13-14% і досягла 13,8% наприкінці вересня.

Попит із боку орендарів у ІІІ кварталі залишався порівняно високим, а поглинання досягло приблизно 57 800 кв. м. За перші три квартали 2021 року поглинання в секторі досягло майже 143 тис. кв. м, що аналогічно показнику за І – ІІІ квартали 2019 року, але є вдвічі більшим за показник перших дев'яти місяців 2020 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Чисте поглинання, яке було негативним 2020-го, за перші три квартали 2021 року досягло майже 129 тис. кв. м (із них 76 тис. кв. м припадає на ІІІ квартал 2021 р.). Це свідчить про позитивну динаміку ринку.

Стабілізацію ринку та покращення ділових очікувань уже третій квартал поспіль аналітики компанії пов'язують зі збільшенням загального обсягу продажів виробленої продукції, зростанням інвестицій у будівельну галузь і позитивним прогнозом для подальшого зростання підприємств.

Попри поширену думку щодо зростання інфляції керівники фінансових установ, опитані Національним банком України в ІІІ кварталі 2021 року, очікують подальшого зміцнення гривні.

Приміщення найвищої якості в І кварталі зросли в ціні, досягнувши $27 за кв. м. Джерело: Cushman & Wakefield

Приміщення найвищої якості в І кварталі зросли в ціні, досягнувши $27 за кв. м. Джерело: Cushman & Wakefield

За даними дослідження, попри зниження орендних витрат у всіх класах офісної нерухомості в Києві з березня 2020 року різні об'єкти нерухомості на ринку демонструють різні показники орендних ставок.

І хоча в першому кварталі орендні ставки на офісні приміщення найвищої якості в Києві дещо зросли, досягнувши $27 за кв. м на місяць (без ПДВ і комунальних платежів), у ІІ-ІІІ кварталах вони залишалися стабільними.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини