Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Києві хочуть провести деколонізацію пам'ятників, у томі числі Батьківщини-матері

У Києві пропонують знести 60 пам’ятних знаків, що символізують росію та СРСР. У тому числі радянський герб на Батьківщині-матері. Фото: pragmatika.media

У Києві пропонують знести 60 пам’ятних знаків, що символізують росію та СРСР. У тому числі радянський герб на Батьківщині-матері. Фото: pragmatika.media

У Київській міській раді зареєстрували проєкт про демонтаж 60 пам'ятників і меморіальних об'єктів, які є частиною спадщини СРСР.

Ініціаторами рішення виступили депутатки Аліна Михайлова та Ксенія Семенова.

Згідно з внесеним документом, пам’ятні знаки мають демонтувати протягом 60 днів та передати на зберігання районним державним адміністраціям для майбутнього створення музею тоталітаризму.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Список містить шість десятків меморіалів, серед яких – зображення Володимира Леніна на обеліску «Місто-герой Київ» на проспекті Перемоги, герб СРСР на щиті скульптури «Батьківщина-мати», пам’ятники генералу Ватутіну, Щорсу, Космодем'янської, Пушкіну тощо. Пропонується також прибрати радянський танк на проспекті Перемоги.

Як зазначила автор проєкту Аліна Михайлова, як депутат міськради вона добивалась дерусифікації Києва протягом останніх двох років, вле цьому процесу чинився шалений спротив.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Через шалений опір ідеологічних ворогів (привіт, ОПЗЖ) і нерозуміння наших «консерваторів», це завжди давалось надзвичайно важко. Навіть щоб знести пам‘ятник дружби Києва та Москви довелось півроку продовбати усі міські структури. Про безліч пушкіних і львов толстих я навіть мовчу», — наголосила Михайлова.

За її словами, війна все змінила і пришвидшила втричі процес, який мала пройти вся країна набагато раніше. Нарешті є розуміння, що колоніальну спадщину треба знищити.

Quote«Це питання нашого визволення. І це розуміння є не тільки в купки міських божевільних, а у держави, влади і суспільства в цілому», — каже авторка документу.

Усі культурні об’єкти, які належать до радянської чи російської імперської епохи й мають бути демонтовані, розмістили на інтерактивній карті Києва.

Крім того, на мапі також позначено, де знаходяться вулиці, яким можна запропонувати нову назву.

Коментарі

Всі новини