Facebook Pixel

«Ковальська» ревіталізує занедбаний 100-літній лікеро-горілчаний завод у центрі Києва

Промислово-будівельна група «Ковальська» оголосила про початок роботи над реконструкцією території Київського лікеро-горілчаного заводу, збудованого ще в 1896 році. Об’єкт, що розташований у Шевченківському районі Києва на вулиці Кудрявській і займає приблизно 2 гектари, «буде переосмислений згідно із сучасними потребами містян», повідомляє пресслужба компанії.

До роботи над проєктом залучать істориків, дизайнерів, міжнародних і вітчизняних архітекторів-реставраторів та інших експертів. У планах – проведення відкритих заходів і обговорень майбутнього архітектурної пам’ятки місцевого значення, фасади будівель якої перебувають під захистом.

Quote«Ми за відкритий діалог із залученням урбаністичної спільноти Києва. Наші принципи в роботі над проєктом «Кудрявки» — це повага до історичної спадщини, використання найкращого світового досвіду та формування стійкої програми території», — зазначила заступниця очільника групи «Ковальська» Ольга Пилипенко.

Контекст. Раніше цього місяця стало відомо про те, що «Ковальська» будуватиме наступні черги Nuvo Business Park у центрі Києва на вулиці Жилянській разом із відомими голландськими архітектурними бюро.

Київський лікеро-горілчаний завод був зведений київським архітектором Володимиром Безсмертним у 1896 році. У 1910-х роках займався виробництвом алкогольних напоїв. У Першу світову діяв як притулок для дітей нижніх військових чинів, а під час Другої — виробляв пляшки із запальною сумішшю. У післявоєнний час на об’єкті відновили виробництво алкоголю. З 1992 року завод функціонував під управлінням різних орендарів. У 2002 році він змінив назву на «Столичний Стандарт» і під цією вивіскою за кілька років припинив роботу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉