Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Свобода пересування: Зе викликав до себе Залужного, а в Раду внесли новий закон

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців від 5 липня відреагував на можливі обмеження пересування в межах країни військовозобовʼязаних під час воєнного стану.

Quote«Сьогодні в суспільстві виникло багато суперечок щодо рішення Генштабу ЗСУ щодо отримання певних дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів. Я бачу, що є різні оцінки такого рішення, є нерозуміння та обурення», — заявив президент.

Він додав, що доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і Головнокомандувачу ЗСУ 6 липня доповісти всі деталі стосовно рішення про затвердження порядку отримання дозволів про переміщення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень», — підкреслив президент України.

Він також назвав завданням максимум для держави вже цього року дати українцям базовий захист від ракетних ударів.

Як уже писав The Page, суспільне обговорення теми пересування виникло після розпорядження Запорізької ОВА та наказу головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про необхідність отримання дозволу на перетин адмінкордонів військовозобовʼязаними.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Пояснення Генштабу та особисто Залужного не прояснили, як саме уникнути великих черг у центрах взяття на військовий облік та паралічу роботи волонтерства та бізнесу, що має багато переміщень по країні мало не щодня.

Метою таких рішень назвали впорядкування обліку військовозобовʼязаних, аби мати можливість проводити подальшу мобілізацію, але, на думку юристів, закон скоріше поширить корупцію на блокпостах та створить черги і затори у військоматах та на вʼїздах до міст.

Тим часом у Верховній Раді, після того, як депутати пропрезидентської монобільшості то захищали, то критикували наказ Залужного, саме сьогодні зареєстрували законопроєкт, що має уточнити порядок виїзду військовозобов’язаних з місця проживання в межах України.

znimok-ekrana-2022-07-05-o-212307.png

Всі його автори — депутати від «Слуги народу»: Кирилл Нестеренко, Максим Зуєв та Дмитро Чорний. Втім, що саме змінюватимуть у законодавстві та які нові правила пересування пропонують парламентарії, невідомо, адже до проєкту не прикладено документу з текстом та пояснювальною запискою.


Контекст.

Коментарі

Всі новини