Facebook Pixel

У Міноборони пояснили, як працюватиме військовий облік жінок

Жінкам, які, згідно з наказом Міноборони №313 від 11.10.2021, мають стати на військовий облік, потрібно виконати всі вимоги до кінця 2022 року. Про це повідомлялося на пресбрифінгу Збройних сил України.

Quote«Військовий облік і військова служба – це зовсім різні речі… Ми максимально відкриті до роботи з громадянами та керівниками підприємств. Не стоїть жодних завдань максимально охопити цим обліком, негайно і в коротший термін», — пояснили в ЗСУ.

Зазначається, що жінка, чия професія потрапила до певного переліку, зобов’язана повідомити керівника підприємства про це та з’явитися до територіального центру комплектування. Там потрібно написати заяву про бажання стати на військовий облік і надати копії й оригінали документів:

  • паспорта,
  • ідентифікаційного коду,
  • свідоцтва про одруження,
  • свідоцтв про народження дітей,
  • свідоцтва про закінчення навчального закладу,
  • довідки з поточного місця роботи.

Після цього територіальний центр комплектування за місцем реєстрації ухвалює рішення, чи підлягає жінка обліку. Якщо так, вона буде направлена для проходження військово-лікарської комісії за місцем реєстрації.

Усі підприємства, незалежно від форми власності, мають вести первинний облік військовозобов’язаних. Фізичні особи — підприємці, якщо вони не керівники підприємств, такого обліку не ведуть і відповідальність не несуть.

На брифінгу також повідомили, що на виконання наказу жінки, що підлягають обліку, мають рік. Тобто до кінця 2022 року жодних перевірок не проводитимуть.

Контекст. Нагадаємо, що Міноборони затвердило суттєво розширений перелік спеціальностей і професій, після здобуття яких жінок беруть на облік військовозобов'язаних.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉