Міноборони затвердило значно розширений перелік спеціальностей і професій, після здобуття яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних.
Як повідомляє kadrovik, перелік розширено наказом Міноборони № 313 від 11.10.2021.
Рішення Міноборони мотивовано законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку» від 30.03.2021 № 1357-ІХ.
Після змін, внесених законом № 1357, жінок беруть на військовий облік військовозобов'язаних за переліком спеціальностей (професій), затвердженим не Кабміном, а Міноборони (ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992, № 2232-XII). Перелік професій від Міноборони набув чинності 17.12.2021.

Як пише kadrovik, відповідальних за військовий облік чекають серйозні виклики:
- опанувати правила роботи з переліком професій. Незважаючи на зовнішню стислість, це оманливе відчуття. Перелік включає сотні спеціальностей і професій, які «заховані» в класифікаційні угруповання Класифікатора професій, або споріднені спеціальності, за якими готували спеціалістів навчальні заклади в різні роки. Наприклад, за професіями, на облік мають стати головний бухгалтер, завідувач канцелярії, менеджери, начальник юридичного відділу. А це лише верхівка айсберга;

- перевіряти за Переліком під час прийняття на роботу в жінок наявність військово-облікових документів і відміток у них про взяття на військовий облік (ст. 24 КЗпП, п. 37 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921; далі — Порядок № 921 ). Приймете без військово-облікового документа, можете бути штрафовані двічі: від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК);
- проконтролювати, щоб стали на військовий облік жінки, які вже працюють на підприємстві, за переліком професій.
Встати на військовий облік – обов'язок, а не право українських жінок. ТЦК ставитимуть жінок на облік за двох умов:
- Посада чи спеціальність є у переліку професій.
- Жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров'я та віком. Стан здоров'я визначить військово-лікарська комісія, граничний вік перебування в запасі – 60 років.
«Хоч би які емоції викликала у вас новина, вимоги законодавства виконувати доведеться. Розібратися наодинці, що і як робити – досить складно. Експерти вже готують для вас алгоритм дій і розгорнуті таблиці спеціальностей і професій, щоб ви змогли провести аудит і поставити на військовий облік робітниць. Слідкуйте за новинами», — пише видання.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!