Facebook Pixel

Чому жодна нова військова технологія не стала проривом на війні після дронів

На російсько-українській війні за майже три роки ми бачили купу нових розробок від роботів саперів і платформ із турелями самонаведення до дронів із вогнеметом, що спалюють все навколо, проте жодна з них так і не стала проривною.

Відповідь на запитання «чому?» дав військовий експерт Ігаль Левін в інтерв'ю The Page.

Що потрібно технології, щоб стати корисною на війні

Наприклад, коли ми говоримо про українські дрони та їхні 60-70% уражень на лінії фронту, Левін зауважує, що «це не від хорошого життя». Якщо Україні дати кілька сотень літаків і ФАБи, авіація знищувала б ворога набагато краще.

Quote«Багато рішень ЗСУ продиктовані нестачею інших засобів. Навряд чи дрони отримали б такий стрімкий розвиток, якби Україна одразу мала багато артилерії», – каже експерт

До того ж він підкреслює, що на війні не буває однієї вирішальної зброї, це завжди комплекс заходів, але будь-яка зброя має бути дешевою, щоб вона була масовою. Дрони так швидко захопили весь простір тому, що вони дуже дешеві.

Quote«Сьогодні на Заході вже є купа розробок: роботи з системами самонаведення, десантні глайдери (літаки, що літають наднизько і непомітні для радарів. – The Page), роботи-собаки, сапери, різні універсальні супердрони. Чому ми не бачимо їх на полі бою? Бачимо, але лише по кілька екземплярів, тому що все хай-тек дороге. Фронт вимагає багато снарядів, артилерійських мін, куль, щоб це відбувалося масово. Це має вироблятися тисячами, десятками та сотнями тисяч. Тому які б рішення не були знайдені цього або наступного року, усе залежатиме від їхньої дешевизни і можливості виробляти це конвеєром», – підсумовує Ігаль Левін.

Куди ще битиме Україна на території росії (відео)

Подякувати 🎉