Facebook Pixel

З чого виробляють боєприпаси для дронів

QuoteМайстерня, що функціонує під керівництвом українських військових, щодня переробляє десятки пошкоджених снарядів, перетворюючи їх на боєприпаси для FPV-дронів та бомбардувальників. Про це пише United24. «Асортимент боєприпасів, що надходять до нас, просто вражає», — зазначає засновник майстерні Іванич, командир 3 полку Сил спеціальних операцій.


Підготовлені до утилізації боєприпаси. Фото: United24

Підготовлені до утилізації боєприпаси. Фото: United24

Маючи обмежені ресурси, він і його команда займаються перепрофілюванням старих, непридатних артилерійських снарядів, деякі з яких виготовлені ще в 1950-х роках. Військові з фронту також передають пошкоджені протитанкові ракети Javelin та NLAW, що були частково зруйновані уламками, але зберігають вибухівку. Ця вибухівка використовується для заповнення бойових частин українських безпілотників.

На знімках з підприємства можна побачити тубуси з боєприпасами, готовими до утилізації, а також розрізані корпуси артилерійських снарядів, з яких уже вилучено вибухівку. За маркуванням можна визначити, що серед них є іранські та пакистанські 122/152-мм боєприпаси.

Корпуси утилізованих 122 мм та 152 мм артилерійських снарядів. Фото: United24

Корпуси утилізованих 122 мм та 152 мм артилерійських снарядів. Фото: United24

На зображенні, де розрізається один зі снарядів, видно, що він довгий час піддавався корозії та вже навряд чи міг бути використаний за призначенням. Такі боєприпаси наповнені флегматизованою вибухівкою, що не дає їм вибухнути без спеціального підривача. У центрі майстерні розташована конвеєрна лінія для виробництва бойових частин для дронів, на якій працюють майже пів сотні військових.

Розрізання артилерійського боєприпасу для вилучення вибухівки. Фото: United24

Розрізання артилерійського боєприпасу для вилучення вибухівки. Фото: United24

Кожна група виконує свою специфічну задачу: одна з них обробляє металеві прути, розрізаючи їх на однакові елементи, які стануть частинами уламків. Інша група займається завантаженням корпусів бойових частин, надрукованих на 3D-принтері, шрапнеллю для FPV-дронів. Третя команда заповнює ці корпуси вибухівкою. На заводі також здійснюється перепрофілювання кумулятивних гранат ПГ-7 для гранатомета РПГ-7, додаючи до них противагу та оперення, щоб їх можна було скидати з дронів-бомбардувальників. На деяких гранатах можна побачити додатковий обід «уламкової сорочки», що дозволяє при детонації протитанковим снарядам також уражати ворожу піхоту.

Подякувати 🎉