Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Резиденції, активи, золото Шотландії та Rolls Royce: що успадкував король Чарльз III

Чарльз III отримав величезний спадок від королеви Єлизавети II. Фото: Getty Images

Чарльз III отримав величезний спадок від королеви Єлизавети II. Фото: Getty Images

Король Чарльз III як новий керівник The Firm, або королівського сімейного бізнесу Великої Британії, наразі контролює активи на суму близько $42 млрд.

Він також успадкував $500 млн від королеви Єлизавети II, що померла 8 вересня, включно з її замками, колекціями творів мистецтва, конефермою та коштовностями.

Важливо розуміти, що багатства королівської родини Великої Британії не оподатковуються, пише Forbes, що оцінював статки нового короля.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Герцогство та благодійні фонди Чарльза III

Окрім спадку від королеви Єлизавети II, 73-річний король Чарльз III вступає на престол із власним королівським викупом.

Головним чином це стало можливим завдяки прибутковому річному доходу, який Чарльз отримував від герцогства Корнуольського: останнє заробило йому приблизно $27 млн у 2021 році.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Чарльз давно перетворив герцогство Корнуольське на корпорацію. Фото: Getty Images

Чарльз давно перетворив герцогство Корнуольське на корпорацію. Фото: Getty Images

Тепер герцогство формально передане старшому сину принца Вільяму, отже, воно й далі не платитиме податків, хоча давно працює як корпорація.

Це фактично конгломерат із чистими активами в розмірі $1,2 млрд, що включає майданчик для гри в крикет Oval у Лондоні, колишню резиденцію Чарльза в Хайгроув-хаус та острови Сіллі.

cherga-spadkoemtsi.png

Будучи принцом Уельським, Чарльз також заснував також кілька підприємств, спрямованих на захист навколишнього середовища та розвиток органічного землеробства.

Через свій благодійний фонд, який зараз також успадковує Вільям, Чарльз володів найбільшим брендом органічних продуктів харчування у Великій Британії, а також природним центром і ремісничим центром у Трансільванії, кожен з яких функціонує як готель типу «ліжко та сніданок».

Активи короля Чарльза III

Букінгемський палац не є прямою власністю Чарльза, але належить йому «в праві корони». Фото: Wikipedia

Букінгемський палац не є прямою власністю Чарльза, але належить йому «в праві корони». Фото: Wikipedia

Будучи новим монархом, Чарльз отримує у власність установи, які керують активами на суму приблизно $42 млрд, включаючи деякі з найвідоміших у світі королівських палаців і коштовності корони.

Ці активи, включаючи Букінгемський палац, Віндзорський замок і Лондонський Тауер, не є власністю Чарльза, але належать правлячому монарху «в праві корони» протягом усього періоду його правління.

Вони також зберігаються «в довірчій власності» для його наступників і нації, тобто їх фактично не можна продати.

Але найціннішим активом, яким володіє король Чарльз, є Crown Estate, розгалужений портфель нерухомості з чистими активами в розмірі $17,5 млрд.

Ці об’єкти включають Ріджент-стріт, найкраще торговельне місце Лондона, а також улюблений Єлизаветою II іподром Аскот і фактично все морське дно Великої Британії.

Чистий прибуток Crown Estate — $361 млн у 2022 фінансовому році — йде до британської казни, але королівська родина отримує виплати, відомі як «суверенний грант».

Така виплата дорівнює 25% чистого прибутку за фінансовий рік двома роками раніше і доповнюється, якщо минулого разу вона виявилася вищою. Зокрема, у 2022 році суверенний грант склав $99,6 млн.

У всій цій історії є важливий нюанс: прибуток від Crown Estate не йде особисто у кишеню Чарльзу III: наприклад, у 2022 році з 25% виплати 10% ($39,8 млн) були відкладені на утримання Букінгемського палацу, а інші 15% — на фінансування щорічних подорожей королівської сім’ї, офіційних заходів, прибирання та нарахування заробітної плати.

Наприклад, найдорожчою поїздкою членів королівської сім’ї у 2021 році був дев’ятиденний візит принца Вільяма та Кейт до Белізу, Ямайки та Багамських островів у березні, який коштував приблизно $260 тис.

Податок короля та золото Шотландії

Водночас «суверенний грант» — не єдине джерело доходу Чарльза. Ставши королем, він також отримує контроль над герцогством Ланкастер, приватним маєтком із чистими активами на суму $753 млн.

Чарльз III також отримує контроль над герцогством Ланкастер. Фото: Wikipedia

Чарльз III також отримує контроль над герцогством Ланкастер. Фото: Wikipedia

Чисті доходи герцогства надходять безпосередньо королю як надбавка під назвою Privy Purse, яка покриває будь-які інші офіційні витрати. У 2022 році це становило $24 млн без вирахування податків.

На відміну від «суверенного гранту», який не оподатковується, у 1993 році Королева погодилася добровільно сплатити податок на прибуток з тієї частини приватного гаманця, яка не використовується для офіційних цілей, і Чарльз погодився дотримуватися такої ж політики після вступу на престол.

На цьому, втім, багатства Чарльза III не закінучуються: окрім Crown Estate та герцогства Ланкастер, король також володіє Crown Estate Scotland.

Це портфель із чистими активами на суму близько $570 млн, що включає шотландське морське дно, сільські маєтки та права на вилов дикого лосося та видобуток природного золота та срібла в Шотландії.

Коштовності британської корони

Коштовності корони на похороні Єлизавети II. Фото: Getty Images

Коштовності корони на похороні Єлизавети II. Фото: Getty Images

Коштовності корони є, мабуть, найбільш впізнаваним активом, пов’язаним з британською королівською родиною.

Королівський інститут дипломованих геодезистів оцінив їхню вартість у $4 млрд у 2019 році.

Загальна вартість Королівської колекції, яка включає роботи Рембрандта, Вермеєра, Караваджо та Леонардо да Вінчі, безсумнівно, набагато вища.

Згідно зі звітом Brand Finance за 2017 рік, вартість Королівської колекції, включно з коштовностями корони, оцінюється в $12,7 млрд.

Коштовності Корони, включаючи Корону Святого Едуарда, Коронаційну ложку, Імперську державну корону, Суверенну кулю та Суверенний скіпетр із хрестом, зберігаються в Лондонському Тауері.

Палаци, замки та резиденції Чарльза III

Окрім вищеназваних цінностей, є також принаймні дев’ять палаців, замків і резиденцій, які належать королю в довірчій власності як суверену або «в праві корони».

Згідно з оцінками чеського агентства нерухомості Luxent і веб-сайту агентів з нерухомості GetAgent.co.uk, загальна вартість цих об’єктів оцінюється у $9,5 млрд.

Найціннішим майном у колекції є офіційна лондонська резиденція короля, Букінгемський палац, яка оцінена в $4,9 млрд.

Замок Балморал у Шотландії був приватною резиденцією королеви. Фото: Getty Images

Замок Балморал у Шотландії був приватною резиденцією королеви. Фото: Getty Images

Кларенс Хаус, офіційна резиденція Чарльза в Лондоні, коли він був принцом Уельським, оцінена в $72 млн.

Balmoral і Sandringham, які король успадкував їх від королеви Єлизавети II, коштують $118 млн і $73 млн відповідно.

Особисті активи королеви Єлизавети II

Як новий король, Чарльз III також успадковує особисті активи королеви, які Forbes оцінює в $500 млн.

Окрім Балморал і Сандрінгем, вони включають:

  • королівську філателістичну колекцію разом з найкращою та найповнішою у світі колекцією марок Великої Британії та Співдружності;
  • особисті інвестиції;
  • коней;
  • коштовності;
  • твори мистецтва, серед яких — «Дослідження гірських порід Крез» Клода Моне, яка оцінюється у $17,3 млн.

Також можна припустити, що від принца Філіпа Чарльзу перейде й колекція творів мистецтва герцога Единбурзького, яку оцінювали у $2,3 млн.

Спадок Чарльза включає величезну колекцію автомобілів, годинників та інших екстравагантних іграшок, які належать королю та королівській родині.

Зокрема, автомобілем, який король вибрав для свого дебюту в Лондоні, був Rolls Royce Phantom VI його матері, подарований їй на її срібний ювілей у 1977 році. Його не можна продати, але загалом вартість авто оцінюють у $225 тис.

Чарльз також успадковує автомобіль Bentley State Limousine, розроблений для Золотого ювілею королеви в 2002 році на честь її півстоліття на троні.

Коментарі

Всі новини