Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Багатства та таємниці Чарльза III: як король перетворив маєток на корпорацію та лобіював міністрів

Чарльз успадкує чималі статки, але він має і власний бізнес. Фото: Getty Images

Чарльз успадкує чималі статки, але він має і власний бізнес. Фото: Getty Images

Король Чарльз III витратив півстоліття на те, аби перетворити свій маєток на мільярдний портфель та корпорацію.

Він також приймає мільйони готівкою на благодійну діяльність. Що тепер буде з капіталами короля та чим володіє син Єлизавети II, яка померла 8 вересня?

Тоді як Єлизавета II значною мірою делегувала відповідальність за свій портфель, Чарльз брав активну участь у розвитку приватного маєтку, відомого як герцогство Корнуоль, нагадує The New York Times.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Герцогство Корнуолл як корпорація Чарльза III

Ще будучи принцом Уельським, Чарльз зібрав велику команду професійних менеджерів, які збільшили вартість його портфеля та прибутки приблизно на 50%.

Наразі герцогство Корнуольське володіє:

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • визначним полем для крикету;
  • сільськогосподарськими угіддями на півдні Англії;
  • орендою приморських відпусток;
  • офісними приміщеннями в Лондоні;
  • приміським супермаркетом.

Портфель нерухомості площею 130 тис акрів (52,6 тис. га) має розмір майже з Чикаго. Він приносить мільйони доларів на рік доходу від оренди.

Конгломерат оцінюють приблизно в $1,4 млрд у порівнянні з приблизно $949 млн у приватному портфелі покійної королеви. Загальний фінансовий стан королівської родини оцінюється у $28 млрд. Крім того, особисте багатство Віндзорів залишається суворо охоронюваною таємницею.

За словами авторки книги «Керування сімейною фірмою: як монархія керує своїм іміджем і нашими грошима» Лаури Кленсі, Чарльз змінив колись сонні королівські рахунки, за декілька десятиліть перетворивши герцогство на комерційний бізнес із генеральним директором і 150 співробітниками.

У 2021 році прибуток від герцогства Корнуольського, заснованого ще у XIV столітті, становив $28 млн. Це значна сума на тлі зарплати принца в $1,1 млн.

Що отримає Чарльз III після смерті Єлизавети II

Після оголошення королем Чарльз III отримає портфель своєї матері та успадкує частку незліченного особистого стану Віндзорів. Хоча британці мають сплатити близько 40% податку на спадщину, король Чарльз він нього звільнений.

Водночас він передасть контроль над герцогством Корнуол старшому синові Вільяму (який є першим спадкоємцем на престол після чинного короля). Герцогство розвиватиметься далі, звільнене від корпоративних податків.

cherga-spadkoemtsi.png

На тлі зростання бідності у Великій Британії Чарльзу можуть згадати критику стилю життя, пов’язаного з палацами, лімузинами та поло, адже сина Єлизавети II давно винувати у відсутності зв’язку зі звичайними людьми.

Саме сходження на трон Чарльза III може повернути дискусію про доречність королівської сімʼї та її роскошів під час кризи у країні, вважають автори матеріалу.

Активи королівської родини Великої Британії: що до них входить

Загалом статки королівської сімʼї Великої Британії поділяють на чотири групи:

  • Crown Estate — сукупність земель і володінь, що належать британському монарху як єдина корпорація, не є ані державною власністю, ані частиною приватного маєтку монарха.

Активи «коронного маєтку» контролюються через раду директорів, Чарльз буде його головою, але він не має вирішального слова щодо управління бізнесом. Crown Estate оцінюють у $19 млрд, він включає торгові центри, жваві вулиці лондонського Вест-Енду та вітрові електростанції.

derevo2.png

Королівські особи отримують дохід від оренди офіційних маєтків, але не прибутки від продажів, адже офіційно вони не є власниками активів. Прибуток маєтку склав цього року $363 млн: він повертається до скарбниці, королівська родина ж отримує суверенний грант на його основі, і уряд має допомнити суму, якщо вона менше, ніж минулого року. Останній грант склав близько $100 млн.

  • Герцогство Ланкастер — портфель у розмірі $949 млн належить тому, хто сидить на троні.

Цікаво, що цінність герцогства є нижчою порівняно з герцогством Корнуолл.

  • Герцогство Корнуол — третя значна група королівських грошей, якою Чарльз довгий час керував як принц.

Заробляючи десятки мільйонів доларів на рік, герцогство фінансувало приватні та офіційні витрати Чарльза, а також Вільяма та його дружину Кейт. Важливо, що всі ці роки, розвиваючи маєток як корпорацію, Чарльз не платив корпоративні податки, як бізнес, та не звітував про інвестиції.

У 2017 році витік фінансових документів, відомих як «Райські документи», показав, що маєток Чарльза нвестував мільйони в офшорні компанії, зокрема й на Бермудських островах, де бізнесом керував один із його найкращих друзів.

  • Приватні статки королівської родини — найбільш таємна частина статків Віндзорів, хоча деяка інформація зʼявляється час від часу у пресі.

Згідно з щорічним каталогом британського багатства The Sunday Times, королева мала чистий капітал близько $430 млн, що включає замок Балморал і маєток Сандрінгем, які вона успадкувала від свого батька.

Щодо фінансів Чарльза, преса значну увагу приділяла діяльності його благодійного фонду, зокрема, згадуючи, як навесні 2022 року він прийняв 3 мільйони євро готівкою в сумках і валізі від колишнього прем’єрміністра Катару шейха Хамада бін Халіфа Аль Тані.

Компромат на Чарльза III: продаж звань та лобіювання міністрів

Норман Бейкер, колишній міністр та автор книги «Що ти робиш? Чого королівська родина не хоче, щоб ви знали», описує Чарльза як найбільш прогресивного, турботливого члена королівської родини. Водночас саме Бейкер подав заяву в поліцію, звинувачуючи його в неналежному продажу почесних звань.

Чарльз також викликав суперечки відвертими поглядами на політику та лобіюванням високопоставлених міністрів уряду, включаючи Тоні Блера. Нагадаємо, хоча англійське законодавство цього не вимагає, королівський протокол вимагає політичного нейтралітету.

Кленсі вважає, що новий король, теоретично, мав би повністю відмовитися від лобіювання політиків та ведення бізнесу.

Quote«Чи це вдасться — інше питання», — сказала вона.

Коментарі

Всі новини