Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

God Save the King: Чарльза III офіційно проголосили королем — як це було

Офіційне проголошення Чарльза ІІІ королем 10 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Офіційне проголошення Чарльза ІІІ королем 10 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

У Сент-Джеймському палаці в Лондоні в суботу, 10 вересня, Рада престолонаслідування офіційно проголосила Чарльза, старшого сина Єлизавети II, яка померла 8 вересня, новим британським сувереном. На телевізійній церемонії рада також оголосила ім'я нового короля як глави держави: Карл Третій.

На церемонії був присутній спадкоємець, син Чарльза Вільям, який також прийняв батьківський титул принца Уельського.

Прокламація була підписана спадкоємцем престолу принцом Вільямом, королевою-консортом Каміллою, лідером Палати громад та лордом-головою Ради Пенні Мордаунт, прем'єр-міністром Британії Ліз Трасс та архієпископом Кентерберійським.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На історичній церемонії були присутні шість колишніх прем'єр-міністрів Великобританії, у тому числі Гордон Браун, Девід Кемерон, Борис Джонсон та Тереза Мей.

На церемонію прокламації завітали шість колишніх прем'єр-міністрів Великої Британії. Фото: Getty Images

На церемонію прокламації завітали шість колишніх прем'єр-міністрів Великої Британії. Фото: Getty Images

Під час своє першої заяви на посаді короля Карл ІІІ висловив сум з приводу смерті своєї матері, Єлизавети ІІ.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Смерть моєї улюбленої матері, Її Величності Королеви, є моментом найбільшого смутку для мене та всіх членів моєї родини. Ми глибоко сумуємо з приводу смерті дорогого Суверена та улюбленої матері. Я знаю, що її втрата буде глибоко сприйнята всією країною, королівством і Співдружністю, а також незліченною кількостю людей у всьому світі. У цей період жалоби та змін мою сім’ю та мене буде втішати та підтримувати наше знання про повагу та глибоку прихильність, якими Королева була так широко відома», — зазначив він.
Перша заява монарха Карла ІІІ. Фото: Getty Images

Перша заява монарха Карла ІІІ. Фото: Getty Images

На відміну від глав інших держав британський монарх не складає присяги, натомість він приносить клятву, в якій зобов'язується охороняти Церкву Шотландії перед членами Таємної ради та ще одну клятву на коронації.

Контекст. Карл автоматично став новим монархом після смерті матері, а проголошення в суботу було лише підтвердженням його особистості як нового короля. За проголошенням у Сент-Джеймському палаці відбудеться публічне оголошення з балкона палацу. Але коронації найближчим часом не буде — на її підготовку підуть місяці.

Коментарі

Всі новини