Після того, як Україна і США 11 березня погодили можливість запровадження 30-денного припинення вогню на лінії фронту, американці заявили, що «м’яч опинився на полі путіна».
У відповідь 13 березня російський диктатор сказав, що рф теж виступає за припинення вогню, але є низка «нюансів». Фактично путін відхилив пропозицію, хоча і не сказав «ні».
Адміністрація Дональда Трампа відреагувала розширенням санкцій проти російської нафти. Президент США зазначив: якщо росія не підпише угоду про перемир'я, «це буде дуже розчаровуючий момент для всього світу».
Що наразі відомо про переговори між Україною, США та росією
Після переговорів з українцями в Джидді Трамп заявив, що США розпочали обговорення потенційної мирної угоди з Україною, включаючи території, які можуть бути збережені та втрачені країною. Також потрібно визначитись, хто контролюватиме «велику електростанцію». Імовірно, йдеться про окуповану Запорізьку АЕС.
Проте поки навіть про тимчасове припинення вогню говорити зарано, адже путін «має багато запитань» щодо запропонованого плану дій і висунув низку жорстких умов. До прикладу, не проводити мобілізацію в Україні та не надавати американську зброю.
Президент Володимир Зеленський прокоментував заяву путіна у своєму вечірньому зверненні до нації 13 березня. «Зараз ми всі почули з росії дуже передбачувані, дуже маніпулятивні слова путіна у відповідь на ідею тиші на фронті – він фактично готує відмову станом на зараз. путін, звісно, боїться сказати прямо президенту Трампу, що хоче продовжувати цю війну, хоче вбивати українців».
Західні ЗМІ турбує просування росіян у Курській області та повернення зайнятих Україною територій, які могли б відіграти свою роль у можливих переговорах.

Спецпосланець Дональда Трампа на Близькому Сході Стівен Віткофф, який вже вдруге побував у Москві й стає однією із головних фігур адміністрації США у переговорах із росіянами. Фото: скріншот
Посилення санкцій США проти росії
У відповідь на відмову путіна США посилюють санкції проти росії, обмежуючи платежі за енергоресурси.
Адміністрація Трампа дозволила закінчитися терміну дії ліцензії, яка покривала платежі за енергоносії декільком російським банкам, яким ще дозволялося отримувати доларові платежі. Ця ліцензія діяла з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.
«Скасування цієї ліцензії значно ускладнить надходження доходів росії від нафти та газу, – сказав Bloomberg Едвард Фішман, колишній посадовець Держдепу США, який працював над санкціями проти росії у 2014 році. – Якщо ви є іноземним нафтопереробним заводом, трейдером або покупцем російського газу, і ваш банк хоче сплатити росії в доларах або іншій західній валюті, вам буде дуже важко це зробити».
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив в інтерв'ю CNBC, що США не вагатимуться запровадити додаткові санкції проти росії, щоб змусити її сісти за стіл переговорів, і що Трамп «готовий чинити максимальний тиск на обидві сторони».
Також Трамп заявив, що може зробити «фінансові речі, які будуть дуже поганими для росії», якщо не буде досягнуто домовленості про припинення вогню.