Чи дійсно Україна може стати важливим гравцем на світовому ринку рідкісноземельних металів і які країни готові вкладати кошти у видобуток копалин – це запитання стало вкрай актуальним на фоні потенційної угоди між Україною та США щодо видобутку корисних копалин.
переповідає головні аргументи Наталії Баряцької, доктора геологічних наук, члена Австралійського інституту геологів, засновниці компанії «Софтмайн».
Окремо Баряцька розповіла, чому «рідкісноземельні метали – це не найкраще і найбільше, що у нас є».
Хто може інвестувати у видобуток копалин в Україні
Попри всі складнощі, інтерес до українських копалин є. Найперспективніші партнери для співпраці – США, Канада та Австралія.
«Якщо ми кажемо про інвестиції, то це можуть бути й безліч інвестиційних фондів, зокрема європейських. Ніхто не заважатиме й без угоди з США зайти в Україну окремим їхннім компаніям», – говорить Баряцька.
Вона зазначає, що цей процес повільно відбувався, «українські корисні копалини весь час приваблюють іноземних інвесторів».
Що заважає розвитку галузі
Одним із головних стримуючих факторів є ризики для інвесторів.
«Головне навіть не корисні копалини для інвесторів, а ризики та запитання до ефективності країни. В Україні є достойні об'єкти, які могли б бути цікавими. Тому причини все-таки не в геології», – вважає геолого.
Стримуючим фактором залишалася правова нестабільність і корупційні ризики.
Якщо Україна хоче залучити великі компанії та стратегічних партнерів, вона має створити сприятливі умови для інвесторів. І тоді, можливо, українські копалини стануть не просто предметом дискусій, а реальною частиною глобального ринку критичних ресурсів.
Угода між США та Україною буде стосуватись критичних копалин, а не рідкіснозему (відео)
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також